W „Trójce” rozpoczęła się wymiana polsko-niemiecka

2024-04-14 20:07:09(ost. akt: 2024-04-14 20:16:39)

Autor zdjęcia: SP3 NML

W listopadzie 2023 roku, podczas wizyty w partnerskim mieście Hude, dyrektor szkoły Ewelina Niścigorska-Bojarska przeprowadziła rozmowy z dyrektorem Peter Ustinov Schule odnośnie kontynuowania wymian międzynarodowych w nowomiejskiej "Trójce". Efektem tych starań jest wizyta uczniów z niemieckiej szkoły, która dziś zapoczątkowała tegoroczną wymianę.
Grupa uczniów z Peter Ustinov Schule wraz z opiekunami przyleciała dziś do Polski i rozpoczęła swój tygodniowy pobyt w naszym mieście.
Freya, Niklas, Ina, Lukas oraz Marian zamieszkali u uczniów naszej szkoły i przez najbliższe dni będą poznawać swoich rówieśników, nasze miasto, okolicę oraz udadzą się na dwudniową wycieczkę do grodu Kopernika, ponieważ tegoroczna wymiana jest tematycznie związana z wielkim polskim astronomem.
- Gościom z Hude życzymy udanego pobytu w naszym malowniczym miasteczku. Program wymiany jest bardzo ciekawy. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły czuli się u nas jak w domu – mówi dyrektor szkoły Ewelina Niścigorska-Bojarska
Koordynatorkami wymiany są germanistki – Maja Orzechowska i Grażyna Zakrzewska.
mk

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5