Zwiedzali największą średniowieczną warownię w Europie

2024-04-02 11:57:42(ost. akt: 2024-04-02 12:08:06)
Młodzież z Płowęża w Malborku w towarzystwie dyrektorki Anny Kochańskiej- Bayer

Młodzież z Płowęża w Malborku w towarzystwie dyrektorki Anny Kochańskiej- Bayer

Autor zdjęcia: Nadesłane

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Płowężu, związani ze Szkolną Kasą Oszczędności, brali udział w wycieczce do Malborka. Tam mieli niezwykłą okazję na pouczającą lekcję historii.
Wiadomo nie od dziś, że Zamek Krzyżacki w Malborku jest największą z zachowanych średniowiecznych budowli w Europie. Jest wielką atrakcją, która ściąga turystów z niemal całego świata. Tym razem Muzeum zamkowe odwiedziły dzieci z położonego „po sąsiedzku” z powiatem nowomiejskim Płowęża.
Młodzież wraz z nauczycielami wyruszyła w podróż pociągiem — informuje Anna Kochańska- Bayer, dyrektorka szkoły w Płowężu. — Po dotarciu do Malborka, grupa została powitana przez przewodnika - pana Tyburskiego, który oprowadził ich przez zabytkowe mury zamku krzyżackiego. Dzięki jego pasji, wiedzy i opowieściom, uczniowie nie tylko podziwiali architektoniczne arcydzieła średniowiecznej fortyfikacji, ale także poznali fascynującą historię tej imponującej budowli — dodała pani Anna.
Ciekawe zwiedzanie trwało kilka godzin i pomimo zmęczenia nikt się nie nudził. Grupa, jak się dowiedzieliśmy, opuściła zamek w Malborku z pełnymi głowami wrażeń i nową wiedzą o historii. — Ta wycieczka nie tylko ułatwiła uczniom zrozumienie historii, ale także zapewniła im niezapomniane doświadczenie, które na pewno zostanie na długo w ich pamięci — dodała dyrektorka szkoły w Płowężu. red


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5