Znany judoka gościł w nowomiejskiej „Trójce”

2024-03-27 16:30:17(ost. akt: 2024-03-27 16:35:00)
Ryszard Krzemieniewski wraz z Maciejem Sarnackim podczas pokazów w nowomiejskiej "Trójce"

Ryszard Krzemieniewski wraz z Maciejem Sarnackim podczas pokazów w nowomiejskiej "Trójce"

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Społeczność nowomiejskiej Szkoły Podstawowej im. Filomatów Nowomiejskich miała okazję zapoznać się bliżej z dyscypliną, jaką jest judo. Placówkę odwiedził znany judoka z Olsztyna — Maciej Sarnacki, wraz z towarzyszącymi osobami.
Maciej Sarnacki jest na co dzień zawodnikiem Klubu Sportowego Gwardia Olsztyn. Na swoim sportowym koncie ma występy podczas olimpiad w Rio oraz Tokyo. Wielokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski w kategorii + 100 kilogramów i Mistrza Europy, który wywalczył w 2016 roku.
Maciej Sarnacki przybył do Nowego Miasta wraz z dwoma innymi sportowcami, reprezentującymi Gwardię Olsztyn. Wspólnie zademonstrowali licznym kibicom swoje umiejętności, co wywoływało wybuchy emocji. Goście z Olsztyna zapraszali także na matę uczniów, organizując im szybki trening. Chętnych do zabawy ze sportowcami nie brakowało. Maciej Sarnacki nie tylko zachęcał do uprawiania judo, ale również udostępnił kurtkę, w jakiej występują judocy. Po raz kolejny, na pomysł zaproszenia ciekawej postaci związanej ze sportem, wpadł Ryszard Krzemieniewski, który jest społecznym koordynatorem inicjatyw skierowanych na promocję sportu, rekreacji oraz bezpiecznych zachowań wśród uczniów. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5