Aktualności z sekcji szachów i warcabów w KS Drwęca

2024-03-25 07:52:19(ost. akt: 2024-03-25 08:08:38)

Autor zdjęcia: KS Drwęca

Marzec był bardzo aktywnym miesiącem dla zawodników sekcji szachów i warcabów KS Drwęca.
*W marcu w KS Drwęca rozegrano trzecie turnieje Grand Prix w szachach i warcabach. Turniej warcabowy wygrała juniorka Julia Zboińska przed Romanem Biegajskim. Po trzech turniejach prowadzi Roman Biegajski – 139 punktów przed Arturem Wolskim – 128 punktów i najlepszym z juniorów Szymonem Rezmerem – 122 punkty.
W turnieju szachowym zwyciężył Eugeniusz Tuszyński przed Romanem Biegajskim i juniorem Miłoszem Mirosławem. Po trzech turniejach na czele klasyfikacji jest Roman Biegajski – 127 punktów przed juniorem Kacprem Grajewskim – 120 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Rafał Żorański - 117 punktów.

*8 marca odbył się Turniej „Blitz z Drwęcą”. Zwyciężył junior Miłosz Mirosław.

*W marcu szachiści KS Drwęca brali udział w dwóch dużych turniejach w Reszlu i Dobrym Mieście. Bardzo dobrze zaprezentowali się w Turnieju w Reszlu. Na 94 zawodników Kacper Grajewski zajął 22 miejsce i odebrał nagrodę za najlepszy przyrost rankingu FIDE.

*23 marca Dawid i Wiktoria Dziodko wzięli w Turnieju „Sportowego Chełmna” w szachach pod patronatem Burmistrza Miasta Chełmna. Wiktoria odebrała tam puchar dla najlepszej zawodniczki do lat 18.

*W dniach 16-17 marca Dominik Kozłowski brał udział w Wiosennym Turnieju Klasyfikacyjnym na III i II kategorię szachową w Ostródzie. Dominik wygrał ten turniej i zdobył III kategorię szachową.