Zatrzymany na ul. Żwirki i Wigury posiadał narkotyki i kierował autem pod działaniem amfetaminy

2024-02-12 07:36:42(ost. akt: 2024-02-12 07:39:29)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: GSV

Nowomiejscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy. Podczas rutynowej kontroli drogowej kierującego volkswagenem 24-latka okazało się, że posiadał narkotyki i znajdował się pod ich działaniem. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi.
W miniony wtorek (05.02.24r.) ok. godz. 22:30 na ulicy Żwirki i Wigury w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW. Podczas wykonywania swych czynności policjanci znaleźli przy siedzącym za kierownicą samochodu 24-latku dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku, dużą ilość woreczków strunowych oraz wagę jubilerską. Użyty przez policjantów tester wykazał, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Nie było to jedyne przewinienie młodego kierowcy. Pobrano od niego także mocz i krew celem sprawdzenia czy w chwili prowadzenia pojazdu nie znajdował się pod działaniem substancji psychotropowej. Wstępne wyniki wykazały w jego organizmie obecność amfetaminy.

Mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie został zatrzymany w policyjnej celi. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Za posiadanie substancji psychotropowej może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków grozi mu także kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.

źródło: KPP Nowe Miasto
red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5