Uporczywie nękał, groził pozbawieniem życia swojej partnerce, po czym napadł na policjantów

2023-11-20 11:41:49(ost. akt: 2023-11-20 11:45:19)
Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę

Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Zarzut uporczywego nękania, kradzieży z włamaniem i usunięcia dokumentów, nakłaniania do złożenia fałszywych zeznań, czynnej napaści na funkcjonariuszy policji oraz uszkodzenia pojazdu służbowego usłyszał 41-letni mieszkaniec Olsztyna zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Nidzicy. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W piątek (17 listopada) do aresztu trafił 41-latek zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Nidzicy na terenie Olsztyna. Mężczyzna był podejrzewany o przestępstwa popełnione na szkodę swojej byłej partnerki z powiatu nidzickiego i jej najbliższych.

W toku czynności ustalono, że mężczyzna od około 2 lat uporczywie nękał swoją byłą partnerkę oraz jej najbliższych, groził im pozbawieniem życia, nachodził ich i dokonywał szkód w ich miejscu zamieszkania. Dodatkowo, w październiku br., oferując pieniądze, nakłaniał inną osobę do składania fałszywych zeznań oraz włamał się do mieszkania zajmowanego przez pokrzywdzonych i dokonał kradzieży biżuterii, pieniędzy, sprzętu elektronicznego, karty bankomatowej oraz usunął dokumenty dotyczące prowadzonych postępowań.

Ponadto, w minionym tygodniu (15 listopada) podczas zatrzymania na terenie Olsztyna dokonał czynnej napaści na 2 nidzickich policjantów Wydziału Kryminalnego próbując uderzyć ich swoim pojazdem oraz uszkodził nieoznakowany samochód policyjny.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie 41-latkowi 5 zarzutów i skierowanie przez Policję i Prokuraturę Rejonową w Nidzicy wniosku o tymczasowe aresztowanie do Sądu Rejonowego w Nidzicy. W piątek (17 listopada) Sąd zastosował wnioskowany środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy, a mężczyzna jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kpp, red.

Obrazek w tresci

Policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie
fot. KPP Nidzica

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5