Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia

2023-11-20 07:00:00(ost. akt: 2023-11-19 19:02:20)

Autor zdjęcia: Freepik

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 51-letniemu motorowerzyście. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, 1,5 promila alkoholu w organizmie i był poszukiwany co czynności prawnych. Niebawem za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu odpowie 51-letni motorowerzysta, którego koło miejscowości Rozdroże zatrzymali do kontroli drogowej nidziccy policjanci.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna przemieszczał się drogą wojewódzką W545 mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, ze sprawdzenia w policyjnych bazach danych wynikało, że mieszkaniec gm. Działdowo zignorował sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i jest poszukiwany do czynności prawnych. 51-latek został zatrzymany, doprowadzony do KPP w Nidzicy i noc spędził w policyjnej celi. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony i niebawem za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie pozwalaj na jazdę po pijanemu. Pamiętaj, brak reakcji na nietrzeźwego kierującego jest przyzwoleniem na tego typu sytuacje!

Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce wsiąść do samochodu i odjechać, nie pozwól na to! Niezwłocznie powiadom Policję, jeśli kiedykolwiek zauważysz dziwne zachowanie kierowcy na drodze (np. jedzie „wężykiem”, zajeżdża innym drogę itp.), które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu. Nieważne czy jest to kierowca samochodu, motocykla, motoroweru czy roweru, apelujemy, aby nikt nie pozostawał obojętny, gdy widzi nietrzeźwego kierującego.

Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.

kpp, red.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5