Nowe, pełnowymiarowe boisko w Nidzicy oficjalnie otwarte

2023-10-09 10:00:00(ost. akt: 2023-10-08 19:36:17)
Przecięcie wstęgi

Przecięcie wstęgi

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

30 września przy stadionie miejskim w Nidzicy zostało oddane do użytku nowe pełnowymiarowe boisko. Inauguracyjne mecze rozegrały dzieci z Akademii Piłkarskiej Start Nidzica oraz OldBoye.
Jak podkreślił gospodarz uroczystości Jacek Kosmala - burmistrz Nidzicy, to historyczny moment dla miasta.

— Otwieramy pierwsze w powiecie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Boisko jest pięknie oświetlone, mecze możemy rozgrywać nawet całą noc. To dopięcie pełnego etapu: mamy na tę chwilę trzy boiska: górna płyta, dolna płyta ze sztucznym nawodnieniem, i nowe boisko do całorocznego trenowania. Ten obiekt kosztował 5 mln zł, z czego 4,2 mln zł to dofinansowanie. W jego pozyskaniu pomogła nam senator Lidia Staroń — mówił Jacek Kosmala.

— Wszyscy mi mówili, że to boisko jest marzeniem wielu osób, i wiedziałam że muszę to marzenie spełnić. To boisko jest dla wszystkich, którzy chcą ćwiczyć, trenować. A ja jestem po to, by pomagać — mówiła senator Lidia Staroń.
Również radny Andrzej Arcyz zaznaczył, że z utęsknieniem czekał na takie boisko.

— Tu była Sahara, na którą narzekaliśmy jako trenerzy, działacze, zawodnicy. Bardzo mnie cieszy, że wielu moich wychowanków, którzy dzisiaj są Old Boyami aktywnie działa i gra w piłkę — mówił Andrzej Arcyz.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5