Poznaj polskiego autora: "Cypek" Miki Modrzyńskiej

2023-09-25 16:00:00(ost. akt: 2023-09-24 20:50:37)
Sylwia Białowąs

Sylwia Białowąs

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Jak żyć w świecie, w którym zabrakło najbliższej osoby?
Śmierć kogoś bliskiego jest zawsze trudnym doświadczeniem. To bolesne i jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć. Choć mamy świadomość przemijania, nie możemy przygotować się na utratę bliskich nam osób. Ich odejście zawsze jest przedwczesne i nieoczekiwane.

Droga L.,
Dziś jest 15 października. To już rok. To już rok, odkąd ciebie nie ma. Obudziłam się z myślą, że muszę zrobić coś ważnego. Wiesz... nie jest dobrze. Rozstałam się z Florianem, za chwilę zawalę studia i bardzo brakuje mi ciebie. Nie umiem się z tym pogodzić. Z rodzicami i naszym bratem też się nie dogaduję, mówią: "trzeba iść dalej", a ja... a ja nie potrafię. Czuję żal i strach. Żyję z poczuciem winy i obrazą na cały świat. Kalejdoskop wspomnień nie chce się zatrzymać. Potrzebuję wyjaśnień i wierzę, że dzisiejsza noc mi je przyniesie.
Tęsknię, Lidia.

"Cypek" Miki Modrzyńskiej to poruszająca, momentami bolesna, ale niepozbawiona ironicznego humoru powieść przenosząca do świata młodzieńczych rozterek. To historia o uczuciach zamkniętych w słoiku, które czasem wypływają przez poluzowane wieczko. To historia o miłości, przyjaźni i nadziei, która przypomina o tym, jak ważna w relacjach między ludźmi jest szczera rozmowa.

Mika Modrzyńska w sposób wyjątkowy ukazała emocje kotłujące się w głowie młodej osoby po stracie bliskiej osoby. Proces żałoby i odzyskanie równowagi psychicznej nie jest łatwe, ale niezwykle ważne do postawienia "kroku na przód".
Cenię sobie powieści, które dostarczają wielu emocji, skłaniają do refleksji, poruszają trudne tematy i dają nadzieję. W "Cypku" to wszystko otrzymacie. Polecam wam z całego serca.

Sylwia Białowąs


Trwa nasz cykl #poznajpolskiegoautora, w którym promujemy polską literaturę. Autorką recenzji jest Sylwia Białowąs, która na Instagramie prowadzi profil @ksiazka_do_towarzystwa


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5