Poznaj polskiego autora: ,,Jeszcze jeden rok" Sylwii Markiewicz

2023-07-22 10:00:00(ost. akt: 2023-07-19 12:36:37)
Sylwia Białowąs

Sylwia Białowąs

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

"Wiem, że życie bywa zabiegane, ale trzeba znaleźć czas dla siebie, a swoje potrzeby postawić na pierwszym miejscu". Czy można zmienić życie w trzysta sześćdziesiąt pięć dni?
Rok, 12 miesięcy, zwykle 52 tygodnie, 365 dni, 8760 godzin, 525 600 minut, 31 536 000 sekund. Dużo, czy niedużo? Pojęcie względne, ale na pewno wystarczająco, by przewartościować swoje życie.

,,Jeszcze jeden rok" Sylwii Markiewicz to historia Beaty. Kobiety po rozwodzie, z prawie czterdziestką na karku, która pędzi przez życie poświęcając się pracy. Jednak nie ma z kim dzielić sukcesów, nie dogaduje się z rodziną, a każdą premię poświęca na ratę kredytu zaciągniętego przez ojca. Brak drugiej połówki, też nie pomaga w utrzymaniu pozytywnego nastawienia. Pewnego dnia koleżanki z pracy obmyślają plan jak ten stan rzeczy zmienić. Beata przez kolejny rok ma umówić się na trzy randki, z każdym z wybranych przez koleżanki mężczyzną.
Czy przysłowiowe "motyle w brzuchu" istnieją? Co przyniesie Beacie znajomość z "człowiekiem, którego uśmiech widać i słychać nawet przez telefon"?
To było moje drugie spotkanie z twórczością Sylwii Markiewicz i przyznaję, że jestem zauroczona i z niecierpliwością czekam na więcej.

,,Jeszcze jeden rok" jest jak dracena, która dodaje energii, jak skrzydłokwiat, który poprawia jakość powietrza i oczyszcza z toksyn. To powieść, w której znajdziemy wiele emocji, od wzruszenia, po śmiech czy złość. To powieść o odwadze i zmianach, o niespełnionych marzeniach i tych, które dopiero przyjdą, o rodzącej się przyjaźni, o trudnych relacjach rodzinnych. Powieść o tym, że warto dzielić się własnymi troskami. Autorka poruszyła temat Zespołu Zaburzeń Nerwicowych, za co bardzo dziękuję.

Już od pierwszej strony utożsamiłam się z główną bohaterką. Beata podobnie jak ja jest punktualna, sumienna i często wykonuje wiele zadań naraz, a także kocha kwiaty, a ich stan odzwierciedla jej stan ducha.

Pokochałam także panią Lidzię - sąsiadkę Beaty i Mikołaja - chłopaka, przy którym nie można się nudzić.

Znajdziemy w powieści również motyw podróży i dzięki Sylwii zapragnęłam odwiedzić Oławę, póki co zajrzałam do Google, ale mam już tę miejscowość na liście "must have" do odwiedzenia.

,,Jeszcze jeden rok" Sylwii Markiewicz to świetny przykład powieści obyczajowej, która potrafi zainteresować i zachwycić czytelnika. Czytajcie!

Sylwia Białowąs

Trwa nasz cykl #poznajpolskiegoautora, w którym promujemy polską literaturę. Recenzje publikujemy co 2 tygodnie. Ich autorką jest Sylwia Białowąs, która na Instagramie prowadzi profil @ksiazka_do_towarzystwa


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5