Dwóch kierujących odpowie przed sądem

2023-03-24 16:00:00(ost. akt: 2023-03-24 13:43:50)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

63- latek i 28 - latek odpowiedzą przed sądem. Pierwszy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, drugi za prowadzenie ciągnika mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
W piątek (24 marca ) w Muszakach, policjanci ruchu drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Podczas czynności, około godz. 7:30 ujawnili kierującego samochodem osobowym marki Skoda, w którego oddechu tester wykazał alkohol.

Z przeprowadzonego szczegółowego badania stanu trzeźwości wynikało, że w organizmie 63-latka krąży 0,5 promila alkoholu.

Ujawnione przez funkcjonariuszy wykroczenie skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy kierującego. Niebawem, za wykroczenie, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu, mieszkaniec gminy Janowo odpowie przed sądem.

Tego samego dnia około godz. 8:30 w Więckowie, patrol Policji w tym samym składzie zatrzymał do kontroli drogowej 28-latka kierującego ciągnikiem rolniczym.

Ze sprawdzenia w policyjnych bazach danych wynikało, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat, a ciągnik, który prowadził od 6 lat nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Ponadto, podczas przeprowadzania czynności mężczyzna nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, próbując oddalić się z miejsca przeprowadzanej kontroli drogowej.

Policjanci udokumentowali przebieg kontroli drogowej w notatce służbowej. Niebawem 28-letni mieszkaniec gminy Janowo za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Reaguj jeżeli jesteś świadkiem takiego nieodpowiedzialnego zachowania. O każdej niepokojącej sytuacji możesz powiadomić Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112, funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.
policja

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5