Drzewa przy ulicy Rataja zostały wycięte

2023-03-09 13:00:00(ost. akt: 2023-03-09 09:34:50)
Ulica Rataja w Nidzicy - wycięte drzewa

Ulica Rataja w Nidzicy - wycięte drzewa

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Gdy rozpoczęła się wycinka drzew przy ulicy Rataja, rozpętała się dyskusja mieszkańców Nidzicy na ten temat. Posypały się komentarze za i przeciw wycince drzew.
— Potraficie tylko wycinać i wycinać. Brawo za takie idiotyczne decyzję. Remont drogi da się zrobić też nie wycinając drzew, wiecie to państwo urzędnicy? A pytaliście mieszkańców, czy chcą żebyście sobie robili taką patologię? Po co to wszystko? — pytał pan Maciek.

— Jeszcze was nie nauczyło to, że wszędzie ludzie krytykują te "patelnie", które w całej Polsce powstają? Drzewo to ogromna wartość, bo rośnie latami i wycinka powinna być ostatecznością... to plany muszą być dostosowane pod drzewa a nie inaczej... to są płuca ziemi — napisał pan Kuba.

— No i bardzo dobrze, że wycinają, bo ta ulica z tymi drzewami wygląda okropnie, całą obrabiają ptaki aż przykro po niej chodzić, będzie nowa i nowe drzewka i po co tyle krzyku? — kolejny komentarz.
— Niedługo będzie tylko sam beton — napisał pan Tomasz.

Jak informuje Halina Piotrkowska, kierownik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Nidzicy, drzewa zostały usunięte w związku z planowaną w tym roku realizacją inwestycji pn.: "Rozbudowa z przebudową drogi gminnej nr 190585N (ul. Rataja) w Nidzicy". Realizację inwestycji zaplanowano od kwietnia do października 2023r.
— Usunięto 31 lip drobnolistnych, 2 klony zwyczajne, 6 śliw, 11 wierzb pospolitych. Zostaną wykonane nasadzenia zastępcze w postaci 25 klonów pospolitych "Crimson Sentry" oraz 25 klonów pospolitych "Globosum" — wyjaśnia Halina Piotrkowska. Niestety, nie udało nam się dowiedzieć, w którym konkretnie miejscu nasadzenia powstaną.
W związku z inwestycją zostanie wyburzonych także 20 garaży, których właścicielem jest Gmina Nidzica.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5