Półkolonie w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie

2022-08-11 14:13:12(ost. akt: 2022-08-11 14:27:51)

Autor zdjęcia: GOK Janowo

Wakacje to wspaniały czas dla dzieci. Wakacje to czas zabawy, wypoczynku. Słońce, długie dni i brak szkoły to idealne okoliczności do zabawy.
Jednak nie wszystkie dzieci wyjeżdżają, wielu uczniów wakacje spędza w domu w rodzimej wsi lub u dziadków, cioć i wujków. By dzieci, które nie wyjechały na kolonie czy obozy mogły poczuć smak wakacyjnej przygody, Gminny Ośrodek Kultury w Janowie co roku organizuje półkolonie. Tak było i w tym roku.

Dzieci i młodzież przebywająca na terenie Gminy Janowo miała możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu w Letniej Pracowni Wyobraźni. Duża rozpiętość wieku jak i bardzo duża frekwencja na spotkaniach była nie lada wyzwaniem. Przed opiekunami była „nie lada zagwozdka”, żeby zorganizować tak zajęcia i sprawić, by nikt się nie nudził.

Na początek uczestnicy półkolonii rozmawiali i zapoznawali się z zasadami bezpiecznej zabawy - „Kodeksem Półkolonisty”. Aby wzajemnie poznać się, przygotowali plakietki z imionami w postaci odrysowanej dłoni.

Każdego dnia uczestniczyli w różnego rodzaju warsztatach: plastycznych (lepienie w masie solnej, kreatywne zabawki, mydełka glicerynowe, wietrzne dzwonki, ozdabianie toreb, malowanie palcami, malowanie na szkle…), zabawach i grach integracyjnych oraz interesujących zajęciach, wśród których znalazły się zajęcia kulinarne.

W czasie tych zajęć dzieci oprócz przygotowania posiłków- kanapek, same piekły gofry, zapiekanki, przygotowywały grilla. Półkoloniści chodzili na spacery, grali w piłkę na boisku i ulubione podchody. Były wyjścia na salę gimnastyczną i szkolny plac zabaw.

Najwięcej radości przyniosły dzieciom wycieczki W trakcie dwutygodniowych spotkań zorganizowano dwie wycieczki autokarowe. Dzieciaki pojechały do Olsztyna do Warmiolandii, gdzie wesoło spędziły czas na zabawach integracyjnych wśród drabinek i piłeczek w sali zabaw i do Rajskiego Ogrodu w Kamionce.

Na zakończenie półkolonii na wszystkie uczestniczące w zajęciach dzieci czekała niespodzianka – upominek. W tym dniu nagrodzeni byli uczestnicy konkursu Wakacyjna edycja Mam Talent. Powtarzając za piosenką: Żegnaj, (półkolonio)lato, na rok,….. czekamy wszyscy tu, pamiętaj nas i wracaj znów „.

„Niech żyją wakacje
Niech żyje pole, las
I niebo i słońce
Wolny swobodny czas"

GOK Janowo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5