Amelia Dzięgo zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie "Poczet Bohaterów Niepodległej na Warmii, Mazurach i Powiślu"

2021-11-12 17:00:00(ost. akt: 2021-11-13 20:53:22)

Autor zdjęcia: ZSZiO Nidzica

Konkurs realizowany w ramach projektu „Warmia i Mazury na Drodze ku Niepodległości”, którego organizatorem jest Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, a partnerem w tym działaniu Kuratorium Oświaty w Olsztynie, odbył się w sali widokowej nidzickiego zamku.
Celem konkursu jest zmotywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy historycznej o postaciach i wydarzeniach z regionu Warmii, Mazur i Powiśla, które miały wpływ na proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości, a także odegrały poważną rolę w historii przedwojennej, jak też powojennej naszego regionu.

Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty reprezentowała pani Małgorzata Hochleitner – dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Wiedzę uczestników konkursu oceniało jury w składzie: dr Ryszard Sajkowski- przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Olsztynie- przewodniczący Komisji; Dawid Zagził - przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej, Delegatura w Olsztynie; dr Piotr Bojarski- przedstawiciel Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie; dr Klaudyna Bociek - przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. prof.Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie; dr Iwona Jóźwiak - przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Amelia Dzięgo, Jakub Zakrzewski, Kacper Witczak, Wiktor Kaszubski.

Decyzją jury pierwsze miejsce zajęła Amelia Dzięgo, drugie miejsce Kacper Witczak.

Gratulujemy.
Uczniów do udziału w konkursie przygotowały panie Kinga Chmielińska i Teresa Hablutzel.
ZSZiO Nidzica

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5