W nidzickim skateparku trwają zawody NNI Extreme 2021

2021-10-09 14:53:35 (ost. akt: 2021-10-09 17:53:48)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

W nidzickim skateparku trwają pierwsze ekstremalne zawody NNI Extreme 2021. Dzięki współpracy burmistrza Nidzicy, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i młodych mieszkańców naszego miasta, udało się wybudować pierwszą część nowego skateparku. Trwające zawody są niejako zwieńczeniem tej inwestycji.
Na początku imprezy Jacek Kosmala-burmistrz Nidzicy powiedział kilka słów o powstaniu inwestycji.

— Pomysł był oddolny. Była to inicjatywa młodzieży, dzieci, które chcą jeździć, ćwiczyć i dobrze się bawić. To właśnie oni zgłosili się do nas, żeby wybudować skatepark.

Moja prawa ręka jeśli chodzi o sport, Patrycja Kawałko-dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zorganizowała spotkanie, a młodzież wytypowała swoich przedstawicieli, którzy znają się na projektowaniu. I tak powstała grupa, która cały czas czuwała nad wizualizacją obiektu. Wybudowaliśmy na razie pierwszą część skateparku, jeśli znajdziemy pieniądze na drugą część, to myślę że radni miejscy zgodzą się, żeby przeznaczyć na ten cel środki.

Na dzień dzisiejszy jest to obiekt, który pozwala już przeprowadzić takie małe zawody, myślę że młodzież i zainteresowani są z tego powodu zadowoleni. Postaramy się w najbliższym czasie zrealizować swoje zobowiązanie wobec was i wybudować drugą część. Miłej zabawy, udanych zawodów — mówił Jacek Kosmala - burmistrz Nidzicy.

Po oficjalnym otwarciu imprezy nadszedł czas na zmagania sportowców, kibicowanie i doping swoich faworytów.

Każda dyscyplina będzie miała dwie kategorie: JAM i Best trick.

Kategoria JAM: Każdy zawodnik ma 1 min. 2 przejazdy i cały skatepark do dyspozycji. Sędziowie sumują punkty zdobyte w dwóch przejazdach wybierają 3 najlepszych zawodników.

Best trick jak sama nazwa wskazuje to konkurencja w której zawodnicy maja określony czas (około 15 min)i cały park na przejazd. Liczy się to kto w tym czasie zrobi najlepszy trick.

Harmonogram:
14.00-17.30 Zawody Jam i Best Trick deskorolkowe, B.M.X. i hulajnogi,
17.30-18.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom i zakończenie imprezy.

Organizatorem zawodów jest nidzicki MOSiR przy współpracy z Stowarzyszeniem Sportowym Warmia Riders. Imprezę patronuje honorowo Burmistrza Nidzicy - Jacek Kosmala.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5