Premier Mateusz Morawiecki wizytował nidzicki szpital

2021-05-21 20:00:00(ost. akt: 2021-05-25 13:39:09)
Premier Mateusz Morawiecki i dyr. ZOZ Anna Osłowska

Premier Mateusz Morawiecki i dyr. ZOZ Anna Osłowska

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Dzisiaj (21 maja ) premier Mateusz Morawiecki odwiedził nidzicki szpital. — Dziękuję pani dyrektor, kadrze medycznej za tak znakomite zorganizowanie szpitala — mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
— Najczęstsze życzenia, które sobie składamy, to życzenia zdrowia. Nabierają one szczególnego znaczenia w tym trudnym czasie pandemicznym. Chciałoby się powiedzieć, że już popandemicznym, ale chyba jeszcze za wcześnie, ponieważ ciągle nie wiemy jak duża część Polaków zdecyduje się zaszczepić — mówił premier Mateusz Morawiecki.

Premier podziękował kadrze medycznej oraz studentom medycyny, którzy pomagali i w akcji szczepień, i w kontakcie z pacjentami, gdy brakowało głów i rąk do pracy.

— W Polskim Ładzie kładziemy ogromny nacisk na służbę zdrowia, na zmiany strukturalne, na podniesienie służby zdrowia na zupełnie inny poziom. To dlatego zobowiązaliśmy się do tego, aby poziom wydatków w stosunku do PKB wyniósł co najmniej 6% już za 2 lata i 7 % za 6 lat — mówił premier.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że wszystkie środki, które pojawią się w systemie ze składki zdrowotnej będą przeznaczone na służbę zdrowia.
— Każda złotówka, każde 100 złotych będzie oznakowane i trafi do budżetu służby zdrowia — zapewnił premier.


Dyrektor ZOZ Anna Osłowska podkreśliła, że dzięki współpracy z panem wojewodą warmińsko - mazurskim, panem starostą nidzickim, dyrektorem olsztyńskiego oddziału Funduszu Zdrowia udało się zrealizować założenia rządu w walce z pandemią.

— Błyskawicznie zorganizowaliśmy punkt szczepień. Szczepimy ponad 200 osób dziennie. Ponad 14 tysięcy osób do tej pory zaszczepiliśmy. To sprawiło, że staliśmy się jednym z wiodących ośrodków tego typu w kraju i otrzymaliśmy wiele słów uznania i podziękowań. Także od pacjentów leczonych w szpitalu tymczasowym, co dodało nam siły, aby myśleć o przyszłości. Zgodnie z wytycznymi ministra zdrowia stawiamy na jakość usług medycznych — podkreśliła Anna Osłowska.

W spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim wzięli także udział starosta nidzicki Marcin Paliński, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, radny sejmiku wojewódzkiego Patryk Kozłowski oraz nidziccy radni.Spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5