Nowe zabawki w Parku Gregoroviusa

2021-05-11 19:00:00 (ost. akt: 2021-05-11 18:50:16)

Autor zdjęcia: Jacek Kosmala FB

Jak poinformował Jacek Kosmala - burmistrz Nidzicy, gmina przygotowuje się do sezonu letniego i wakacji tak, aby nasze dzieci i wnuki mogły w pełni bezpiecznie korzystać z miejsc rekreacji, odpoczynku i zabawy.
— Na nidzickich placach zabaw wprowadzamy również kilka zmian, dzięki którym będzie jeszcze więcej radości i uśmiechu na twarzach naszych pociech! — mówił Jacek Kosmala. Nowe zabawki pojawiły się już na placu zabaw w Parku Gregoroviusa.

Wciąż nie milkną jednak pytania mieszkańców dotyczące placu zabaw przy ul. Olsztyńskiej. Taki był bowiem wynik, przeprowadzonej jakiś czas temu, sondy internetowej.

— W momencie ogłoszenia sondy dotyczącej lokalizacji placu zabaw przepisy było bardzo liberalne. Niestety, obecnie na ul. Olsztyńskiej nie ma takiego miejsca, które aktualne wymogi spełni (plac zabaw powinien być zlokalizowany m.in. 10 m od drogi i 10 m od linii energetycznych). Jeżeli ktoś z mieszkańców użyczy nam miejsca, które będzie takie wymogi spełniało, oczywiście plac zabaw postawimy — mówił Jacek Kosmala.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5