53-letni rowerzysta odpowie przed sądem

2021-05-10 12:00:00 (ost. akt: 2021-05-10 11:37:04)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

W miniony weekend nidziccy policjanci na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej 2 kierujących pod wpływem alkoholu. 36-latka ze skody „wydmuchała” 1,9 promila, a w organizmie 53-letniego rowerzysty krążył blisko promil alkoholu. O ich dalszym losie zdecyduje sąd
W nocy z soboty na niedzielę (8/9.05.2021 r.) na terenie miasta policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Skoda.

Badanie stanu trzeźwości 36-letniej kierującej wykazało 1,9 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na stan nietrzeźwości funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto, mieszkanka gminy Nidzica, musi liczyć się z orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres nie krótszy niż 3 lata i konsekwencjami finansowymi.

Jednoślad to pojazd, który również wymaga od kierującego trzeźwości. Najwyraźniej zapomniał o tym 53-letni mieszkaniec Krakowa, który kierował rowerem pod wpływem alkoholu.

Z przeprowadzonego badania stanu trzeźwości wynikało, że w organizmie mężczyzny krąży blisko promil. 53-latek za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, grzywny i zakaz prowadzenia roweru na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Nietrzeźwy kierujący to poważne zagrożenie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Należy bezwzględnie reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę, która pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę pojazdu – samochodu, roweru czy innego jednośladu. Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować życie przypadkowych, niewinnych osób i zapobiec tragedii na drodze.
kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5