Renault w rowie a kierowcy brak

2021-04-13 12:00:00 (ost. akt: 2021-04-13 10:06:23)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Dwóch mężczyzn jechało osobowym renault, które wpadło do przydrożnego rowu między Kozłowem a Działdowem. Obaj uczestnicy zdarzenia byli nietrzeźwi i twierdzą, że żaden z nich nie kierował pojazdem. 54-latek i 44-latek zostali zostali zatrzymani do wyjaśnienia, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd.
W niedzielę (11 kwietnia) około godz. 14:30 na drodze wojewódzkiej W545
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Wandalizm i totalna bezmyślność

Wandalizm i totalna bezmyślność

między Kozłowem a Działdowem kierujący samochodem osobowym marki Renault wjechał do przydrożnego rowu. Wstępnie ustalono, że przyczyną zdarzenia drogowego było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i utrata panowania nad pojazdem.

Ze sprawdzenia stanu trzeźwości 2 mężczyzn – uczestników zdarzenia, którzy usiłowali oddalić się od auta - wynikało, że w ich organizmach krążył alkohol. 54 – latek miał blisko 2 promile, a 44-latek „wydmuchał” 2,3 promila. W wyniku wjechania do rowu mężczyźni nie doznali obrażeń. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania autem, dlatego obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia i noc spędzili w policyjnej celi. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.


Zgodnie z kodeksem karnym:

Art. 178a. [Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego]
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi
pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. (uchylony).
§ 3. (uchylony).
§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, 174, 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Pijesz-nie jedź! Wsiadając za kierownicę zachowaj rozsądek i pamiętaj, bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa. Informuj Policję gdy widzisz osobę nietrzeźwą za kierownicą – Twoja reakcja może uchronić niewinną osobę przed tragedią na drodze.

KPP Nidzica

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5