Wandalizm i totalna bezmyślność

2021-04-13 09:16:27 (ost. akt: 2021-04-13 09:34:16)

Autor zdjęcia: Jakub Kępa

Mieszkańcy Nidzicy i okolic są oburzeni. Ktoś zniszczył Kamień Tatarski. Kilka dni temu nieznany sprawca bądź sprawcy pomalowali sprayem głaz narzutowy.
Dwa kilometry na południowy wschód od Nidzicy położona jest wieś Tatary. Znajduje się tam znana wszystkim mieszkańcom atrakcja turystyczna - Kamień Tatarski, którego historia sięga siedemnastego wieku. Niestety, 10 kwietnia padł ofiarą wandalizmu. Mieszkańcy nie kryją oburzenia całym zajściem.

jk

Obrazek w tresci

fot. Jakub Kępa
Ktoś pomalował sprayem Kamień Tatarski

Mieszkańcy komentują:

Obrazek w tresci

fot. archiwum prywatne

Karolina:
Jest mi bardzo przykro z tego powodu. To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w pobliżu naszego miasta. Pamiętam jak chodziliśmy tam na spacery na zajęciach szkolnych i nie tylko. Kiedy tylko jestem w Tatarach mam ochotę się tam wybrać, jednak teraz już chyba nie ma po co...

Obrazek w tresci

fot. Jakub Kępa

Piotr:
To jest naprawdę niedorzeczne. Dużo jest teraz osób, które chcą tylko demolować. Mam nadzieję, że sprawca się znajdzie. To naprawdę nie do pomyślenia, nie rozumiem tylko dlaczego, przecież kamień nikomu nie wadzi. Atrakcje turystyczne warto szanować. Tak samo było ze znakami, które ciągle ktoś wyginał. Służą one przecież bezpieczeństwu, też nikomu nie przeszkadzały, a jednak znajdzie się ktoś, ko chciałby tylko niszczyć.

Obrazek w tresci

fot. archiwum prywatne

Tymon
Takie sytuacje są karygodne, tak ważne miejsce dla naszej miejscowości powinno zostać objęte szeroko pojętą ochroną.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5