Jak minęły święta w powiecie nidzickim?

2020-12-28 13:02:39 (ost. akt: 2020-12-28 13:07:37)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Święta Bożego Narodzenia w powiecie nidzickim minęły bezpiecznie. Policjanci pionu prewencji podjęli kilkadziesiąt interwencji, przyczyną wielu z nich był alkohol. Na jednej z nidzickich ulic 41–latek wjechał samochodem marki Subaru do przydrożnego rowu. Badanie stanu rzeźwości wykazało blisko 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
W czasie trwania Świąt Bożego Narodzenia – jak co roku – policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu nidzickiego oraz osób podróżujących przez nasz teren. W efekcie tych działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedną tylko kolizję.

W nocy z 26 na 27 grudnia nidziccy policjanci podjęli interwencję wobec kierującego samochodem marki Subaru. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 41 – letni mieszkaniec gminy Nidzica na jednej z ulic miasta nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami. Niebawem 41 - latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto, sąd obligatoryjnie zastosuje zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres minimum 3 lat.

Oprócz bezpieczeństwa na drogach, nidziccy policjanci czuwali nad ładem i porządkiem na terenie powiatu. W ciągu kilku świątecznych dni funkcjonariusze podjęli kilkadziesiąt interwencji. Przyczyną wielu z nich był alkohol.

kpp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Michaś #3029506 | 178.235.*.* 28 gru 2020 22:54

    A skąd Policji wiadomo, że WSIADŁ do samochodu będąc nawalonym. Czy można wsiąść TRZEŹWYM i popijać w czasie jazdy ? Z lektury notatki wynika, że go nie gonili a przyjechali i wyciągnęli (czy wygramolił się sam) zza kierownicy bo samochód był w rowie. Tak więc po WYJŚCIU zza kierownicy samochodu, którym kierował stwierdzono, że..............

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5