Droga w Robaczewie jak krajowa "siódemka"

2020-08-02 11:00:00 (ost. akt: 2020-08-01 14:02:24)
Robaczewo - droga

Robaczewo - droga

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

ROBACZEWO || Mieszkańcy Robaczewa są zaniepokojeni tym, że kierowcy przejeżdżając przez tę miejscowość nie respektują znaków drogowych. Mówią, że brak jest kontroli prowadzonych przez policjantów drogówki. — Czas na służby mundurowe — dodają.
— Droga w Robaczewie stała się jak krajowa "siódemka". Większość samochodów to pojazdy ciężarowe, które nie stosują się do znaków drogowych. Jeżdżą jak szaleni, najeżdżają kołami na chodniki. Tu jest strach wyjść z dzieckiem na spacer! TIR na zakręcie ledwo się wyrabia. Czas na służby mundurowe! — napisała do naszej redakcji mieszkanka Robaczewa.

Na wjeździe do Robaczewa stoi znak drogowy, ograniczający prędkość do 40 kilometrów. Wystarczyłoby go przestrzegać !!

O to, jak często ta droga jest patrolowana przez "drogówkę" zapytaliśmy rzeczniczkę nidzickiej Komendy Powiatowej Policji Alicję Pepłowską, która wyjaśniła, że przez miejscowość Robaczewo przebiega droga wojewódzka W604. Ciąg tej drogi jest regularnie patrolowany przez policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy w ramach codziennych służb. Ponadto, w trakcie wojewódzkich koordynacji służb jest ona objęta dodatkowym nadzorem.

— Znany jest nam problem wzmożonego ruchu pojazdów ciężarowych na drodze W604. Spowodowany jest on przebudową drogi na terenie powiatu szczycieńskiego. Policjanci 7 lipca prowadzili działania, w trakcie których w zainteresowaniu policjantów były pojazdy ciężarowe i busy. Działania te obejmowały ciąg drogi W604 na odcinku Nidzica - Ruskowo. Funkcjonariusze w trakcie służb niejednokrotnie ujawniali przypadki naruszeń przez kierujących pojazdami ciężarowymi, zarówno w związku z przekraczaniem prędkości, jak i też nieprawidłowości w zakresie transportu drogowego. Każda taka kontrola skutkowała nałożeniem na kierującego mandatu karnego bądź pouczeniem — mówi Alicja Pepłowska.

Na terenie powiatu nidzickiego w trakcie minionego półrocza policjanci ORD ogółem dokonali kontroli ponad 3100 kierujących, z których na 1860 nałożyli mandaty karne za popełnione wykroczenia, a w ponad 800 przypadkach pouczyli.

— Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy nie prowadzi statystyk pod kątem ilości przeprowadzonych kontroli drogowych w konkretnym miejscu czy na danej drodze - wyjaśnia rzecznik prasowy nidzickiej policji — wyjaśnia rzecznik prasowy policji

Ponadto rzecznik prasowy zwróciła uwagę na to, żeby mieszkańcy, mając na uwadze duży ruch kołowy na drodze, do spacerowania, szczególnie z dziećmi, wykorzystywali zdecydowanie bezpieczniejsze miejsca niż droga wojewódzka, np. ciąg rowerowo-pieszy oraz leśne i polne drogi położone wokół miejscowości.

Policja apeluje: jeżeli jesteście państwo świadkami niebezpiecznych zdarzeń informujcie o tym policję korzystając z numeru alarmowego 112. W przypadku, gdy sytuacja nie wymaga natychmiastowej interwencji zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde naniesione na nią zagrożenie jest weryfikowane przez policję. W przypadku, gdy informacja zostanie potwierdzona, podejmowane są czynności celem neutralizacji zagrożenia.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #2955550 | 31.60.*.* 2 sie 2020 15:55

    Niebezpieczny jest nie tylko odcinek drogi Nidzica-Robaczewo ,ale też i dalej . Jadąc z Ilawy do Muszą to odcinek Nidzica -Muszaki najbardziej niebezpieczny kawałek. Może czas zająć się drzewami na pobocz,bo ciężarówki często jadą adą srodkiem drogi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Mieszkaniec #2955484 | 5.173.*.* 2 sie 2020 12:15

    Pani Alicja, mówiąc żeby wybrać się na spacer na ciąg pieszo-rowerowy zapomniała, że przez wieś to właśnie on idzie. Absurd. Nikt nie stoi non stop na tym chodniku. Nikt tam się nie bawi. To raz, a dwa zęby dostać się na rzekome leśne ścieżki to trzeba przez tą wieś przejść. Więc co tam, niech samochody ciężarowe wjeżdżają na chodniki i matki z dziećmi, znak nikogo nie obowiązuje. Policji, obudź się. Bo w końcu ktoś na tym ciągu pieszo-rowerowy skosi ludzi idących do pracy.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5