Logopedyczne Dni Kropki w Przedszkolu Nr 4 "Kraina Odkrywców"

2019-09-23 16:00:00(ost. akt: 2019-09-23 11:30:42)
W dniach 16-20 września w Przedszkolu Nr 4 Kraina Odkrywców realizowana była akcja "Logopedyczne Dni Kropki".
Akcja została zorganizowana w nawiązaniu do książki The Dot, opowiadającej o kropce, która zmieniła świat Vashti. Dziewczynka, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Podobnie dzieci z wadami wymowy mogą uwierzyć, że trzeba próbować pokonywać trudności, a każde działanie może zaowocować sukcesem. Celem akcji jest:
• wykształcenie umiejętności poprawnej artykulacji zaburzonych głosek,
• usprawnianie podstawowych funkcji aparatu mowy,
• kształtowanie kreatywności, twórczości,
• kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej, gramatycznej.

Akcja jest realizowana przez Logopedę – Annę Siemek i Joannę Kawecką. Panie wykonały wraz z dziećmi grupy 7 następujące zadania:
1. Śliczna kropka logopedyczna- tworzenie postaci kropki z logopedyczną minką.
2. Kropkowe działania matematyczne.
3. Oddechowe ćwiczenia kropkowe- przenoszenie kropek na biedronkę, muchomora lub inny przedmiot w kroki (może być kilka różnych).
4. Kropkowy zawrót głowy, czyli tworzenie obrazka z trudnością logopedyczną za pomocą techniki kropkowania. Cały obrazek musi się składać z kropek.
5. Kropkowa gra planszowa- tworzymy z uczniami pola w kształcie kropek , na których umieszczamy obrazki z ćwiczoną głoską. Uczniowie obmyślają zasady
Rezultatem akcji będzie stworzenie wspólnej książeczki, wykonanej przez uczestników różnymi technikami. Będą w niej przedstawione ćwiczenia artykulacyjne zobrazowane samodzielnie przez dzieci pt. "Ćwiczę z kropką".

Logopeda – A. Siemek, Joanna Kawecka


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PRZEDSZKOLE4

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5