Rodzinnie i wesoło w Grzegórzkach

2019-07-30 19:00:00 (ost. akt: 2019-07-30 15:07:26)
Piknik Rodzinny w Grzegórzkach już za nami! Oj działo się przez całą sobotę. Pogoda dopisała, dopisali uczestnicy, była świetna zabawa. Na wszystkich uczestników imprezy czekały nie lada atrakcje.
Obchody urodzinowe rozpoczęliśmy o godzinie 14 uroczystą mszą świętą, po czym przenieśliśmy się na boisko wiejskie. O godzinie 15 festyn oficjalnie rozpoczęła sołtys Grzegórzek Wioletta Żbikowska-Brzuzy. Krótką prelekcję na temat powstania i dziejów naszej miejscowości przygotowała i przedstawiła Weronika Jaroszewska.

Festyn prowadził Rafał Ziółkowski, dzięki któremu całe spotkanie nabrało dynamiki i humoru niezbędnego do świętowania.
Na wszystkich uczestników czekały nie lada atrakcje. Dzieci bawiły się na dmuchanych zabawkach, częstowały się darmową watą cukrową, oraz owocami.

Przez cały czas trwały zawody sprawnościowe dla wszystkich uczestników, które niestrudzenie prowadziła Magda Dziewęcka. Wśród konkurencji znalazło się m.in. „chodzenie w nartach” parami, skoki w workach, rzut kaloszem, przeciąganie liny i wiele innych zawodów. Wszyscy zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Przez cały czas trwania festynu można było przyozdobić twarz wzorami tworzonymi przez Basię Głowacką.

Po oficjalnym otwarciu festynu rozpoczęły się również rozgrywki piłkarskie o Puchar Sołtysa Grzegórzek. Wystartowały 3 drużyny, a Puchar Sołtysa za zajęcie pierwszego miejsca powędrował do Zagrzewa, drugie miejsce zdobyła Cuba Napiwoda, a trzecie Renegaci FC. Całość rozgrywek sędziował Paweł Kondeja, który z ramienia MOSIR w Nidzicy przygotował dodatkowe atrakcje dla najmłodszych jak strzelanie z łuku i inne zabawy sprawnościowe.
Wszyscy, którzy zgłodnieli podczas obchodów urodzin naszej miejscowości mogli poczęstować miseczką przepysznej grochówki oraz pieczonymi kiełbaskami.

Zabawa taneczna „pod chmurką” i przy ognisku trwała do późnych godzin wieczornych.

W międzyczasie mogliśmy również oglądać ciągniki i maszyny rolnicze. Niezawodna Ochotnicza Straż Pożarna z Napiwody wszystkim chętnym umożliwiła oglądanie wozu strażackiego „od środka”. We wszystkich ciągnikach rolniczych, jak i w wozie strażackim można było posiedzieć i zrobić sobie zdjęcie, co cieszyło się popularnością nie tylko wśród najmłodszych, ale również wśród dorosłych.

Nasze obchody swoją obecnością uświetnili m.in. starosta Marcin Paliński, burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, wicestarosta Paweł Przybyłek, przewodniczący rady powiatu Andrzej Bruździński, wiceprzewodniczący rady miejskiej Leszek Pepłowski oraz radni Jacek Zieliński i Dariusz Gólnik.

Organizatorzy

Obrazek w tresci


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5