Moc atrakcji na plaży w Wiknie!

2019-07-21 13:08:45 (ost. akt: 2019-07-21 15:21:00)
20 lipca odbył się rodzinny festyn kulturalno- sportowy "Questing z LOT-em nad Omulewem". Organizatorzy, Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy z sołectwem Winko, przygotowali mnóstwo atrakcji!
Impreza, jak co roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na plażę przybyli, nie tylko mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale także goście z sąsiednich województw.

Trzeba przyznać, że pogoda dopisała, a przelotny deszcz nie zepsuł nastrojów uczestnikom.

Renata Żbikowska- prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Nidzickiego oraz Halina wójcik- sołtys Wikna przedstawiły program imprezy, po czym dokonały uroczystego otwarcia festynu.

Jako pierwsi na linii startu pojawili się kolarze. W Rajdzie Rowerowym Tour de Omulew o medal starosty nidzickiego wystartowało 28 kolarzy. Najmłodsi uczestnicy mieli 5 (Jerzy Bocheńczyk) i 9 lat (Karol Bocheńczyk), najstarszy natomiast - 73 lata (Mikołaj Koziorowski).

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy oraz upominki za udział. — W rajdzie wszyscy byli wygranymi. Jego celem nie była rywalizacja, a poznanie piękna przyrody — mówiła Renata Żbikowska.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć również Turnieju Siatkówki Plażowej o puchar burmistrza Nidzicy. W rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn: MARSEN, PROSTO, Polonia S, Ananasy, Flamingi, Pączki.

Wyniki:

I miejsce: drużyna MARSEN (Robert Marciniak, Józef Sander)
II miejsce: PROSTO
III miejsce: Polonia S (Michał Sutkowski i Janusz Sutkowski)

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział, a zwycięzcy (miejsca I-III) puchary.

W konkursie Psich Piękności udział wzięło 20 psiaków. Czworonogi walczyły o względy jury w III kategoriach. W prezentacji uczestników pomagał lek. wet. Czarosław Trochimiuk.

Wyniki:

Kategoria szczeniaki:

I miejsce- Rija, buldog angielski, właściciel Nikodem Chmielewski
II miejsce- Haiku, border collie, właściciel Lidia Bruszewska
III miejsce- Dingo, owczarek, właściciel Katarzyna Jagielska

Kategoria małe psy:

I miejsce- Tima, maltańczyk, właściciel Fabian Lipner
II miejsce- Rocky, maltańczyk, właściciel Maryla Żukowska
III miejsce- Pysia, shih tzu, właściciel Karolina Pruchniak

Kategoria duże psy:

I miejsce- Enya, dog niemiecki, właściciel Maciej Dyja
II miejsce- Yoda, border collie, właściciel Mateusz Kaczmarczyk
III miejsce- Borys, akita, właściciel Karol Szczypiński

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci brały udział w konkursach z nagrodami, puszczały bańki, skakały na trampolinie, rysowały, malowały. Nad sprawnym przebiegiem zabaw czuwały panie z Sali Zabaw "Madagaskar".

Zwieńczeniem imprezy był pokaz jazdy konnej "Kadryl Koński" przygotowany przez "Stajnię Napiwoda". Po prezentacji, mali uczestnicy festynu mieli okazję do jazdy konnej oraz zrobienia sobie pamiątkowych fotografii.

O 20:00 rozpoczęła się zabawa pod gwiazdami.

— Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom festynu za przybycie, czynny udział w konkurencjach i świetną zabawę. Zapraszamy za rok! — mówiła na zakończenie Renata Żbikowska.

zlOrganizatorzy: LOT PN i Sołectwo Wikno
Instytucje wspierające: Gmina Nidzica, PUGK, Starostwo Powiatowe

Zadanie publiczne pn.: "Questing z LOT-em nad Omulewem" współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych od Gminy Nidzica


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5