Nidziccy policjanci na podium

2019-05-14 07:00:00 (ost. akt: 2019-05-13 22:12:12)

Autor zdjęcia: kpp

Poznaliśmy najlepszych ratowników wśród policjantów na Warmii i Mazurach w 2019 roku. W obiektach Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyły się eliminacje wojewódzkie do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Zwycięzcy będą reprezentować nasz garnizon podczas zawodów ogólnopolskich w Szkole Policji W Słupsku.
Zawody I stopnia VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych dla policjantów województwa warmińsko - mazurskiego odbyły się 8 maja na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Adresatem zawodów byli policjanci realizujący podstawowe zadania w służbach prewencyjnych lub kryminalnych jednostek powiatowych oraz Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, posiadający aktualne uprawnienia ratowników w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podstawowym celem takich zawodów jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, utrwalanie umiejętności już posiadanych oraz upowszechnianie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy. Poprzez zawody pragniemy nie tylko krzewić szlachetną ideę współzawodnictwa, ale przede wszystkim umocnić wizerunek sprawnego, wszechstronnie wyszkolonego policjanta, gotowego nieść pomoc poszkodowanym.

Zawody składały się z dwóch konkurencji:

1) test wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy 30 pytań,

2) przeprowadzanie jednej interwencji połączonej z zastosowaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy

Do rywalizacji przystąpiło 18 dwuosobowych drużyn policyjnych. Policjanci wchodzący w skład drużyn na stałe realizują zadania o charakterze prewencyjnym lub kryminalnym i reprezentowali jednostki KMP, KPP i OPP naszego garnizonu. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone wspólnie przez Zespół ds. Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Olsztynie oraz Zespół Medyczny OPP w Olsztynie. Sędzią głównym zawodów, którego zadaniem było czuwanie nad regulaminowym przebiegiem zawodów był podinsp. Mirosław Ćwikliński z Wydziału Kadr i Szkolenia. Kierownikami poszczególnych konkurencji byli podkom. Krystian Kata – odpowiedzialny za konkurencję sprawdzenia wiedzy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz mł. asp. Anna Skarżyńska z Zespołu Medycznego OPP w Olsztynie – odpowiedzialna za konkurencję z zakresu stosowania kwalifikowanej pierwszej pomocy.


Głównym celem zawodów było wyłonienie zwycięskiego patrolu, który będzie reprezentował nasze województwo w VII Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które w ostatnie dni maja odbędą się jak co roku w Szkole Policji w Słupsku.

Tegoroczne zawody postawiły przed uczestnikami bardzo duże wymagania, zarówno pytania zawarte w teście wiedzy jak i założenia do symulacji – część praktyczna zawodów - wymagały od uczestników wykazaniem się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi na bardzo wysokim poziomie. Rywalizacja poszczególnych drużyn przebiegała w sportowej atmosferze, a rozstrzygnięcie zawodów i kwalifikacji końcowej poszczególnych patroli trwała do samego końca eliminacji.

Komisja sędziowska na podstawie uzyskanych wyników w dwóch konkurencjach wyłoniła trzy najlepsze drużyny tegorocznych eliminacji:

I miejsce zajęła drużyna reprezentująca KPP w Węgorzewie w składzie:

st.sierż. Emilia Górska
mł.asp. Agnieszka Filipska

II miejsce zajęła drużyna reprezentująca KPP w Nidzicy w składzie:

sierż. Marta Szczepkowska
asp. Kamil Kwaśniewski

III miejsce zajęła drużyna reprezentująca KPP w Nowym Mieście Lubawskim w składzie:

asp. Tomasz Cymer
st.sierż. Błażej Kwiatkowski

Uroczyste zakończenie zawodów i ogłoszenie wyników odbyło się z udziałem Zastępcy Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia podinsp. Iwony Koniecznej, która w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimka złożyła serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim uczestnikom oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne trzem najlepszym drużynom.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5