Poznaj swojego sołtysa: Rączki

2019-05-06 07:00:00(ost. akt: 2019-05-02 14:31:17)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Dariusz Skwarski jest sołtysem Rączek drugą kadencję. — Zostałem sołtysem z sentymentu do wsi, ponieważ mieszkam w niej od urodzenia i uważam, że zasługuje ona na to, żeby o nią walczyć i udowadniać, że się da i że o takiej małej wsi może usłyszeć całe województwo i nie tylko — przyznaje.
Sołectwo Rączki ma na swoim koncie drugie miejsce w konkursie ,,Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś". Wygrana została przeznaczona na zakup namiotu, nagrzewnicy oraz wyposażenia.

Sołtys aktywnie walczy o inwestycje. W Rączkach została położona nowa jezdnia, powstały chodniki oraz ścieżka rowerowa. Są też pasy zieleni, piękne klomby.
Plac gminny został ogrodzony, a do placu rekreacyjnego doprowadzono prąd. Własnymi siłami postawili nową kapliczkę w Rączkach. Na figurkę złożyli się mieszkańcy i darczyńcy. Koszt przedsięwzięcia to ok. 15 tys. zł. We wsi znajduje się również piękna tablica informacyjna, na której zostały umieszczone zdjęcia wioski przed i po wojnie.

— Tegoroczny fundusz sołecki przeznaczyliśmy na zakup zabawek na plac zabaw. Naszym priorytetem jest wybudowanie świetlicy. O ten cel ciągle walczymy — mówi sołtys. Dariusz Skwarski lubi chodzić na grzyby, interesuje się sportem, ale przede wszystkim ważne jest dla niego dbanie o estetyczny wygląd wioski.


Sołectwo Rączki, liczba mieszkańców: 144.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5