Rowerzysta korzystał z całej szerokości jezdni. Miał prawie 4 promile

2018-09-18 12:45:44 (ost. akt: 2018-09-18 12:52:03)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: materiały KPP

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj (17 września) na drodze wojewódzkiej nr 545 w okolicach miejscowości Wały. Nietrzeźwy rowerzysta jechał całą szerokością drogi, stwarzając w ten sposób niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu. Na szczęście nie zabrakło trzeźwo myślącego i przewidującego kierowcy, który powiadomił o tym fakcie nidzickich policjantów.
Wczoraj (17 września) około godz. 15.00 nidziccy policjanci interweniowali wobec 47-letniego mężczyzny jadącego rowerem drogą wojewódzką nr 545 w pobliżu miejscowości Wały gm. Nidzica.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że rowerzysta korzystał z całej szerokości jezdni. W ten sposób mieszkaniec gminy Nidzica narażał siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Widząc ”niepewny tor” jazdy rowerzysty, jeden z kierowców poprosił o pomoc nidzickich policjantów.

Na miejsce został wysłany patrol ruchu drogowego, który zatrzymał 47-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny 3,7 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec powiatu nidzickiego za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości w niedługim czasie odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna, kara aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

kpp

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5