Prace potrwają do połowy 2019r

2018-07-31 07:10:00 (ost. akt: 2018-07-31 07:01:56)
Trwa modernizacja trasy kolejowej z Olsztyna do Nidzicy. Według planów prace mają zostać zakończone do drugiej połowy przyszłego roku. Inwestycja warta prawie 260 mln zł pozwoli na sprawniejsze podróże koleją w naszym regionie.
Obecnie trwa modernizacja trasy kolejowej z Olsztyna do Działdowa, przez Nidzicę. Roboty prowadzone są ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Wartość robót to prawie 260 mln zł. Prace zaplanowane są do zakończenia w II połowie roku 2019.

— Cały czas trwają zaawansowane prace PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przy modernizacji blisko 30-kilometrowego odcinka linii kolejowej z Olsztynka do Olsztyna.

Pracuje ciężki sprzęt, w tym 165-metrowa oczyszczarka, która umożliwia sprawne oczyszczenie i wbudowanie kruszywa w torowisko. Są już nowe tory w centrum miasta. Wymieniono 15 kilometrów szyn oraz 22 tys. podkładów. Oczyszczono ponad 30 tys. ton materiałów — informuje Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jak wyjaśnia Martyn Janduła modernizacja linii z Olsztyna do Działdowa to sprawne podróże w regionie. Po pracach wzrośnie prędkość na linii. Pociągi pojadą z prędkością do 120 km/h, a miejscami nawet do 140 km/h.

— Zdecydowanie skróci się czas przejazdu pomiędzy Olsztynem a Działdowem. Wpłynie to na poprawę przepustowości linii i możliwość prowadzenia większej liczby pociągów.

W ramach modernizacji poprawi się również poziom bezpieczeństwa na łącznie 47 przejazdach kolejowo-drogowych. Nowe urządzenia pojawią się na 24 skrzyżowaniach drogi z torami. Na 22 z nich przejazdy zabezpieczy sygnalizacja świetlna — zapewnia nasz rozmówca.

Ze względu na jednotorowy charakter linii, pasażerowie na trasie Olsztyn – Olsztynek, również ci jadący do Nidzicy korzystają z zastępczej komunikacji autobusowej. Na stacji w Olsztynku można przesiąść się na pociąg Przewozów Regionalnych, by kontynuować podróż do Działdowa.

— Drugi etap prac zaplanowano od września 2018 roku. W tym czasie prace przeniosą się na odcinek z Olsztynka do Działdowa. Na trasie kursować będą autobusy komunikacji zastępczej, natomiast na odcinku z Olsztynka do Olsztyna kursować będą pociągi Przewozów Regionalnych. Pociągi PKP Intercity relacji Olsztyn – Warszawa jadą objazdem przez Ostródę oraz Iławę. Przewoźnik uruchomił także komunikację autobusową z Działdowa do Olsztyna – z postojami w Nidzicy i Olsztynku— kończy Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Szymon Wyrostek

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pasażer #2546821 | 178.235.*.* 31 lip 2018 20:21

    Codziennie dojeżdżam do pracy do Olsztyna i widząc co się dzieje na dworcu w Olsztynku to do końca drugiej połowy 2019 roku to zakończą się prace na odcinku Olsztyn-Olsztynek.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. co dalej #2546227 | 31 lip 2018 07:17

    Olsztyn południe dalej nie zrobione tz zachodni

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5