Nocne nasłuchy sów gimnazjalistów nidzickiej Jedynki

2017-04-07 11:33:37(ost. akt: 2017-04-07 09:13:04)

Autor zdjęcia: Dorota Taratycka

W tym roku po raz drugi Zespół Szkół nr 1 w Nidzicy przystąpił do Ogólnopolskiej kampanii Noce Sów. Tym razem towarzyszyli tam zaprzyjaźnieni uczniowie z nidzickiej Dwójki oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Nidzica.
Dzięki wsparciu nauczyciela biologii Doroty Taratyckiej, przypomnieliśmy sobie podstawowe informacje na temat biologii i ochrony tej ciekawej grupy ptaków oraz odgłosy, które moglibyśmy usłyszeć w terenie. Te wiadomości pozwoliły nam na podjęcie następnego kroku.

Zaplanowaliśmy wyjazd do miejscowego lasu, należącego do Leśnictwa Łyna. Na miejscu czekali na nas zaprzyjaźnieni leśnicy - Jarosław Świgoń oraz Agnieszka Maciąg. Wędrówkę rozpoczęliśmy tuż po 20:00. Było już ciemno, w oddali słyszeliśmy odgłosy różnych ptaków oraz szczekanie psów. Co jakiś czas przystawaliśmy i wytężaliśmy słuch.

Udało nam się wielokrotnie rozpoznać w ciszy lasu puszczyka, z czego bardzo się ucieszyliśmy. Właśnie taki rezultat wycieczki chcieliśmy osiągnąć! W międzyczasie Pan Jarek opowiadał mam niezwykłe historie dotyczące ptaków, zwierząt łownych, kłusownictwa, ciekawostek związanych z lasem, pracą leśników.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wypadu. Ta niezwykle ekscytująca lekcja pozwoliła nam zrozumieć, jak ważne i interesujące są lekcje prowadzone na żywo w naturalnym środowisku. Na pewno zapamiętamy tę wyprawę na długi czas. Czekamy z niecierpliwością na kolejny rok i nie możemy doczekać się nowych, równie ekscytujących przedsięwzięć.

Karolina Podowska
Uczennica klasy IIIB gimnazjum ZS nr 1 w Nidzicy


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: dorota1273

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5