Z cybersieci na trampoliny - edukacja i zabawa dla każdego

2017-03-28 20:59:27(ost. akt: 2017-03-28 17:00:23)

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

Kolejna udana wycieczka uczniów nidzickiej “Dwójki” już za nami. Tuż przed weekendem 50 uczniów klas IV-VI wraz z opiekunami udało się do Konstancina-Jeziornej na spektakl edukacyjny “Jajo w sieci”.
Ideą przedstawienia było ukazanie dwóch rywalizujących ze sobą światów: realnego i wirtualnego oraz uświadomienie odbiorcom konsekwencji nadmiernego obcowania z cyberprzestrzenią, jak również zwrócenie uwagi na wartości takie jak miłość, przyjaźń i perspektywa straty.

Czynne uczestnictwo w spektaklu i rozmowa z aktorkami tuż po jego zakończeniu skłoniły wszystkich do głębszej refleksji. Tuż po przedstawieniu pełni emocji uczestnicy udali się do Hangaru 646 - warszawskiego parku trampolin, gdzie pod okiem wykwalifikowanych trenerów mogli dać upust swoim emocjom i wykazać się wyobraźnią i umiejętnościami, wykonując znane im akrobacje.

Nie tylko uczniowie czerpali radość z nieco innej lekcji W-Fu, ale i nauczyciele mogli poczuć się jak za czasów dzieciństwa.

Na pytanie uczniów o wrażenia z wycieczki odpowiedź była jedna: “To była najlepsza wycieczka, na jakiej byliśmy”. Takie słowa to najlepszy komentarz.

Po pełnym emocji dniu wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do swoich domów.

Cel, jaki przyświecał wyjazdowi został osiągnięty. Uczestnicy zatrzymali się i popatrzyli na siebie i swoje życie z nieco innej perspektywy - okiem bardziej krytycznym.

Mariola Podolska-Maculewicz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Piotr2014

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5