Walne Zebranie klubu MKS ,,Start'' Nidzica

2017-03-25 17:54:21 (ost. akt: 2017-03-25 17:54:52)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W piątek (24 marca) w sali konferencyjnej nidzickiego ratusza odbyło się Walne Zebranie klubu MKS ,,Start'' Nidzica.
Członek Zarządu MKS ,,Start'' Nidzica Paweł Kondeja przywitał burmistrza Nidzicy Jacka Kosmalę, vice burmistrza Leszka Śpiewaka oraz członków MKS ,,Start'' Nidzica i przybyłych na zebranie gości i sympatyków klubu.

Przewodniczącym obrad wybrano Piotra Rucińskiego, który przedstawił porządek obrad, przyjęty przez członków klubu jednogłośnie. Szkoda, że tylko ośmiu ich przedstawicieli przybyło na dzisiejsze zebranie.

Przewodniczący Piotr Ruciński odczytał sprawozdanie merytoryczne klubu z działalności rozgrywek piłkarskich klubu MKS ,,Start'' Nidzica, a sprawozdanie finansowe przedstawił Prezes Paweł Urbański.

Rezygnację z członka Zarządu złożył Marek Mętlicki. Nie uzupełniono składu Zarządu o brakującą osobę i Zarząd obecnie pełni swoje obowiązki w 6-cio osobowym składzie:
Paweł Urbański - Prezes klubu
Marcin Cieślak - członek
Robert Bryl - członek
Jacek Madej - członek
Marek Bruzda - członek
Paweł Kondeja - członek

W części dyskusji jako pierwszy zabrał głos były trener seniorów, a obecny juniorów starszych Andrzej Arcyz. Trener Arcyz wspomniał o niskich dotacjach finansowych na klub. Dodał też o fatalnym stanie boiska treningowego (bocznego) na którym nie da się trenować nie mówiąc już o graniu w piłkę, gdzie należałoby czym prędzej doprowadzić stan tego boiska do lepszego wyglądu.

W dalszej części swojego wystąpienia trener Arcyz wspomniał o kiepskich terminach w których odbywały się rozgrywki Nidzickiej Halowej Ligii Piłki Nożnej po których zawodnicy grający w klubie nie mieli pełnej możliwości przygotowania się do rozgrywek ligowych.

Andrzej Arcyz wspomniał również, że mamy piękną halę widowiskowo-sportową która jest niewłaściwie wykorzystywana. Zadeklarował również swoją pomoc dla klubu.

Radny Robert Stasiukiewicz zaproponował, żeby w boisko boczne nie inwestować, a zamiast tego wybudować prawdziwe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, które służyłoby w przyszłości do zimowych gier sparingowych klubu jak też do wypożyczenia dla innych klubów przy których można byłoby coś zarobić.

Następnie głos zabrał nidzicki przedsiębiorca Marek Wenta. Pan Marek wypowiedział się odnośnie możliwości sponsorowania klubu. W Nidzicy jest mało dużych zakładów pracy, a dużo tych małych nawet kilkuosobowych. Gdyby udało zaprosić się do współpracy te małe firmy i zakłady które co miesiąc łożyłyby na klub chociażby 50 zł to w skali roku byłoby 600 zł od danego zakładu, a tych w Nidzicy około 30-stu by się znalazło i taka pomoc finansowa dla klubu byłaby znacząca.

Odnośnie boiska treningowego (bocznego) Pan Marek zadeklarował swoją pomoc przy jego renowacji chociażby do czasu wybudowania nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, tak by piłkarze mieli gdzie w miarę w normalnych warunkach trenować. O stanie boiska treningowego wypowiadali się również Robert Bryl, Paweł Kondeja i Paweł Urbański.

Głos zabrał również burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, który powiedział że wzrosła dotacja na klub z 60 tys. na 70 tys.zł. Do tego dochodzi utrzymanie płyty głównej stadionu, budynku klubowego, oświetlenia w kwocie ponad 200 tys.rocznie. Burmistrz podkreślił starania na radach sesji radnych Roberta Stasiukiewicza i Waldemara Pyrackiego w kwestii konieczności budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią. Wspomniał, że w przyszłym roku kiedy ruszy budowa basenu rozpocząć mogłaby się budowa tego nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. Wtedy mielibyśmy prawdziwy kompleks sportowy który byłby z pożytkiem dla klubu jak i mógłby zarabiać na innych klubach chcących wypożyczyć te boisko do swoich gier sparingowych.


Jerzy Boczkowski


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: JB

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. LIPA #2227037 | 21 kwi 2017 09:24

  Dziwny klub 8 członków klubu dwie drużyny gdzie ciąg szkolenia ,dlaczego piłkarze za gre i treningi nie otrzymują kasy , dlaczego za wyjazdy nie maja diet dlaczego nie otrzymuja dożywiania ,obiadów, dlaczego graja w tak nędznych strojach ,butach za grosze nie wygodnych , i trenować na beznadziejnym boisku ,na mecze kontrolne w zimę i wczesną wiosna jezdzić do innych miast bo nie ma boiska ze sztuczna nawierzchnią.O czym mówili członkowie zarządu na zebraniu , jakie maja problemy ,dlaczego było tak mało na zebraniu zawodników członków klubu jeżeli tacy są dlaczego nie było zaproszonych gości np starosty , nauczycieli , dyrektorów szkół MOSIR , radnych ,.Dziwne zebranie ale kasę z gminy doją.Artykuł piknie napisany i co więcej trzeba ,jak odwrócisz tabele Start jest na czele ,pokłosie ostatnich lat szkolenia młodzieży przynosi owoce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 2. OJ #2225489 | 18 kwi 2017 23:09

  Kto w tym zarządzie jest Bruzda ? jak on się znalazł w piłce ,interes zwietrzył pewnie będzie zarabiał na przewozach zawodników .

  odpowiedz na ten komentarz

 3. NNI #2218251 | 6 kwi 2017 17:19

  Gdzie na zebraniu dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. SW #2215217 | 95.160.*.* 2 kwi 2017 11:44

  Walne zebrania ? na zebraniu pięciu zawodników , dwóch trenerów ,sześciu członków zarządu ,pięcioro sympatyków , burmistrz i vice burmistrz razem 21 osób .Jaki dziwny klub sześciu członków głosuje .Pytam co robi w zarządzie kierowca strażak on się zna na organizacji klubu .? Naprawdę nie ma ludzi w Nidzicy do rządzenia tym klubem .Dziwny klub tak mało członków klub liczy ?Już daje odpowiedz jak prowadzona jest działalność .

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 5. Nidziczanin #2212688 | 31.0.*.* 30 mar 2017 12:50

  Kolejni ludzie mało udolni rozkładają piłkę nożną , ludzie tym działacza wytykają błędy. Czytam i wam odpowiadam posty nie pisze jedna osoba a wy ciągle zwalacie na jedną osobę na niejakiego AA .Jak długo jeszcze będzie tolerowała ta osoba wybredne paszkwile pisane przez radnych, niby działaczy i niektórych zawodników.Jaka złość jakie chamstwo przez was ludzie przemawia skończcie z takim postępowaniem dyskutujcie ale nie czepiajcie się ciągle jednej osoby..

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (21)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5