"Bajczytanki Pani Hanki" w Szkole Podstawowej w Rączkach

2016-12-01 11:00:00(ost. akt: 2016-11-30 20:36:19)

Autor zdjęcia: Marzena Jeżewska

29 listopada społeczność Szkoły Podstawowej w Rączkach gościła Hannę Niewiadomską, pisarkę, autorkę zbiorów wierszy „Bajczytanki Pani Hanki”.
Podczas spotkania autorskiego „Zabawy z poezją” pani Hanna czytała wybrane wiersze swojego autorstwa, opowiadała skąd bierze pomysły, inspiracje i jak to się dzieje po kolei, że powstaje wiersz.

Podczas wesołych i twórczych zabaw z poezją dzieci odgadywały rymowane zagadki, wspólnymi siłami układały wiersz przypominając sobie przy okazji jego budowę.

Podczas tego przemiłego spotkania pisarka zachęcała dzieci do czytania książek, częstych odwiedzin biblioteki szkolnej, a także podejmowania prób tworzenia własnych tekstów.

Pani Hanna uświadamiała uczniom, że bycie „molem książkowym” niesie za sobą wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę a przede wszystkim daje ogromną satysfakcję.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książki z autografem. Chętni mogli wzbogacić swój księgozbiór domowy o „Bajczytanki Pani Hanki” z imienną dedykacją. W podziękowaniu za mile spędzone chwile dzieci obdarowały poetkę kwiatkiem. Organizatorem spotkania autorskiego była biblioteka szkolna.

Marzena JeżewskaCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spraczki

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5