Pomagamy dzięki wielkim sercom pomagających

2016-04-26 07:00:00(ost. akt: 2016-04-25 09:32:20)
fot. 8

fot. 8

Jednym z pierwszych podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” był Krzyś. Chłopiec urodził się z retinopatią. Żeby ratować jego oczy, trzeba było zorganizować mu operację za granicą. Udało się dzięki pomocy młodej jeszcze Fundacji. Jak mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacji, takich pozytywnie zakończonych spraw jest wiele. — W niektórych przypadkach udało się tak poprowadzić rehabilitację, że dzieci z niepełnosprawnościami stanęły na własnych nogach — dodaje.
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” powstała 13 lat temu. Założył ją wydawca „Gazety Olsztyńskiej”. Dziś pod jej opieką jest już kilkuset podopiecznych. Wielu z nich pokonało choroby lub niepełnosprawność i teraz zgłaszają się do lekarzy jedynie na kontrole. — Ale są wśród naszych podopiecznych i takie osoby, które będą potrzebowały rehabilitacji przez całe życie — zastrzega dyrektor Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Z myślą m.in. o nich Fundacja przez cały rok organizuje akcje, podczas których zbiera pieniądze. Dzięki temu przez 13 lat działalności na pomoc potrzebującym udało się przekazać już ponad 5 mln zł. Jednocześnie Fundacja wciąż poszukuje wolontariuszy do pomocy. Zgłaszać się można albo przez formularz na stronie Fundacji www.przyszloscdladzieci.org , albo telefonicznie (89 539 74 04).

— Chcę podziękować wszystkim darczyńcom i partnerom za to, że są z nami i wspierają naszą Fundację. Dzięki temu wspólnie udaje nam się robić tak wiele — mówi Jarosław Tokarczyk, prezes zarządu Fundacji. — Pod naszą opieką jest już 300 dzieci. Rocznie na pomoc dla nich przeznaczamy blisko 800 tys. zł. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia ludzi o wielkich sercach. Chcemy, aby w kolejnych latach ta pomoc była jeszcze większa, i mamy nadzieję, że nadal będziecie z nami.


Fundację można wesprzeć, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym i przekazując na jej rzecz 1 proc. podatku. — Oprócz tego można także już dziś dokonać wpłaty na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.


PODOPIECZNI FUNDACJI ,,PRZYSZŁOŚĆ DLA DZIECI" Z POWIATU NIDZICKIEGO


Ola, Agnieszka i Patrycja Głogowskie
Ola ma 13 lat. Od urodzenia cierpi na genetyczną wadę słuchu.
Jej siostry bliźniaczki Agnieszka i Patrycja mają 11 lat i podobnie jak Ola, od urodzenia nie słyszą. Dziewczynki są wesołe i uśmiechnięte, lubią spędzać czas na zabawie z rodzeństwem. Aparaty słuchowe Agnieszki i Patrycji są w dobrym stanie ale Ola bardzo potrzebuje nowych. Dotychczasowe aparaty są już stare i bez przerwy się psują. Sprawny aparat to dla Oli podstawa do kontaktu z rodziną, rówieśnikami i otoczeniem.


Kornelia Janusz
Kornelia urodziła się z wrodzoną wadą serca i zespołem Downa. Wada serca pod postacią wspólnego kanału przedsionkowo - komorowego i niedomykalnością wspólnej zastawki powoduje konieczność wykonania operacji. Potrzebna będzie również intensywna rehabilitacja ze względu na niskie napięcie mięśniowe i ogólnie spowolniony rozwój organizmu.


Kaja Leszczyńska
Kaja jest pogodną i roześmianą dziewczynką. Na co dzień zmaga się jednak z dolegliwościami zespołu Downa. U dziewczynki stwierdzono również wadę serca oraz zaburzenia widzenia lewego oka. Kaja wymaga stałej, intensywnej rehabilitacji. Jest pod opieką Poradni Logopedycznej, Psychologicznej, Rehabilitacyjnej i Okulistycznej. Koszty zajęć rehabilitacyjnych, dojazdów do specjalistów i na rehabilitację oraz zakup obuwia ortopedycznego przekraczają możliwości finansowe rodziny.


Staś Siedlikowski
Staś jest pod opieką naszej Fundacji z powodu niedosłuchu. Chłopiec urodził się z niedosłuchem zmysłowo- nerwowym, w związku z czym potrzebuje aparatów słuchowych. Staś uczęszcza na zajęcia z logopedą i surdologopedą. Jest pod stałą opieką Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG w Olsztynie. Największym wydatkiem związanym z leczeniem synka, jest dla rodziców zakup aparatów słuchowych oraz koszty związane z dojazdami na rehabilitacje i wizyty kontrolne.


Adrian Węgierski
Adrianek choruje na rozszczep kręgosłupa, wodogłowie oraz ma wrodzoną wadę serca. Chłopiec przeszedł szereg operacji. Niedawno ponownie chłopiec poddany został w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie operacji usunięcia przykurczów obu stawów kolanowych. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów m.in. poradni ortopedycznej, neurologicznej czy kardiologicznej. Największe koszty rodzice Adrianka ponoszą na zakup leków, pieluchomajtek dla chłopca oraz na dojazdów do specjalistów i zakupy sprzętu rehabilitacyjnego niezbędnego do leczenia i rehabilitacji dziecka.


Amelia Ziemnicka
Dziewczynka urodziła się zdrowa. Po ukończeniu 3 miesięcy rodzice Amelki zaobserwowali u niej mniejsze napięcie mięśniowe oraz brak zainteresowania otoczeniem dziecka. Diagnoza jaką usłyszeli rodzice od specjalistów z CZD w Warszawie była dla nich trudna do zaakceptowania. U Amelki stwierdzono autyzm wczesnodziecięcy. Pomimo swego wieku dziewczynka chodzi bardzo niepewnie, nie mówi, wydaje tylko proste dźwięki. Amelka leczona jest CZD w Warszawie, dodatkowo objęta jest opieką Centrum Diagnozy, Leczenia i Terapii Autyzmu w Olsztynie. Dziewczynka wymaga systematycznej rehabilitacji domowej oraz wyjazdów na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5