O gospodarce i funduszach unijnych w Nidzicy

2015-01-29 15:35:06 (ost. akt: 2015-01-29 15:42:39)

Autor zdjęcia: Piotr Pasternak

Plany budowy dróg oraz przyszłe konkursy unijne były głównym tematem wystąpienia wicemarszałka województwa Jacka Protasa podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Nidzicy. Powiat nidzicki, obok powiatu elbląskiego, został ostatnio wytypowany przez Dziennik Gazetę Prawną (artykuł z 23 stycznia), jako miejsce, które najbardziej skorzystało na projektach unijnych.
Wysoka pozycja pod względem dofinansowań unijnych możliwa była dzięki dużym nakładom na budowę drogi S-7 w okolicach miasta. Projekt będzie kontynuowany
w nowej perspektywie unijnej 2014-2020. Kilka dni temu przedstawiciele olsztyńskiego oddziału GDDKiA oraz wykonawcy podpisali umowę na budowę kolejnego odcinka Nidzica-Napierki. Przed kilkoma miesiącami zakończyła się także przebudowa drogi wojewódzkiej nr 545 z Nidzicy do Działdowa. Także ta inwestycja będzie miała kontynuację, jak zapewniał podczas spotkania z rajcami wicemarszałek Jacek Protas – Przebudowa kolejnego odcinka drogi nr 545, tym razem z Nidzicy w kierunku Jedwabna, to priorytetowe zadania dla samorządu województwa,
a dodatkowo wpisujące się bardzo dobrze w wytyczne Komisji Europejskiej dotyczące wyboru dróg, których modernizacje mogą być współfinansowane z kasy unijnej. Będzie to jedna z pierwszych inwestycji drogowych w nowej perspektywie na drogach wojewódzkich Warmii i Mazur.

W najbliższych latach mieszkańców Nidzicy ucieszy także planowana modernizacja linii kolejowej Olsztyn-Działdowo. Dzięki temu cały szlak kolejowy Olsztyn-Warszawy będzie za kilka lat odnowiony, co przyśpieszy ruch pociągów zarówno osobowych, jak i towarowych. Oznacza to także poprawę infrastruktury kolejowej w samym mieście m.in. peronów kolejowych. Od grudnia tego roku trasę Olsztyn-Warszawa-Kraków obsługiwać mają nowe pociągi TLK, co także wpłynie na komfort podróży.

Wicemarszałek Protas spotkał się także z starostą nidzickim Grzegorzem Napiwodzkim. Rozmowa dotyczyła głównie podziału nowej puli regionalnego programu operacyjnego. – Zależy nam, aby samorządowcy byli bardzo aktywnymi ambasadorami środków unijnych i niejako inspirowali lokalnych przedsiębiorców do sięganie po nie – mówi wicemarszałek Jacek Protas. – Widzę, że samorządowcy z Nidzicy doskonale to rozumieją.

Piotr Pasternak
Asystent Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa

POLECAMY


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. REMONTY REMONTY #1654085 | 46.76.*.* 3 lut 2015 09:46

  ulica Traugutta 1 ego maja wyborska będa remontowane w 2016 roku o Kosciuszki trochę poczekamy i dlugo. Plany remontów i srodki poszukaj na stronie Urzędu marszaowskiego , plany też posiada powiat i miasto i wszystko jasne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ? #1653478 | 178.36.*.* 2 lut 2015 18:43

  Wszystko pięknie, w budżecie pieniądze na nowe inwestycje drogowe tylko chyba nikt nie zrozumiał że na gminne drogi będzie zero dotacji unijnych, na powiatowe zresztą też. I co z tego że przyjeżdża do Nidzicy wojewódzka wierchuszka PO-PSL, od poklepywania się i wspólnych sweet foci kasy nie przybędzie.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. co #1652042 | 37.7.*.* 31 sty 2015 20:31

   ze się napił i brym brym trzeba goo już wyrzucać a może dostanie taką kare że mandatu nie będzie musiał zdawać i co

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. mieszkaniec #1651934 | 83.13.*.* 31 sty 2015 18:26

   a ten na pierwszym planie to nasz radny W.M.? Chłopak nie ma wstydu...ponoć mówił gdzieś w kuluarach ratusza, że o swoje dobre imie będzie walczył przed sądem do końca hehehehe

   odpowiedz na ten komentarz

  3. DO HAHAHA #1651623 | 88.199.*.* 31 sty 2015 11:56

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Nie wypowiadaj się na tematy, które są Ci zupełnie obce. Porozmawiaj z Burmistrzem, wszystko Ci wyjaśni, dowiesz się szczegółów a wtedy komentuj.

   Pokaż wszystkie komentarze (15)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5