Sukcesy Nikodema w słońcu i błocie z finałem na najwyższych stopniach podium

2022-10-10 13:04:20(ost. akt: 2022-10-10 13:15:31)
Nikodem Orzechowski z Mszanowa na zawodach w Głogowie

Nikodem Orzechowski z Mszanowa na zawodach w Głogowie

Autor zdjęcia: Nadesłane - organizatorzy

Zawodnicy Pitbike Brodnica znów dostarczyli emocji, sięgając po najwyższe miejsca w swoich klasach podczas Pucharu Polski Pitbike Off-road na torze w Głogowie. Rewelacyjnie w eliminacjach spisuje się Nikodem Orzechowski z Mszanowa.
Do Głogowa pojechało 5 zawodników Pitbike Brodnica: Felix Górniak w klasie stock 90, a także Wiktor Wysogrocki, Filip Pankowski, Michał Gutmański i Nikodem Orzechowski w klasie stock 125.

Zawodnicy przez cały sezon zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Wyścigi składają się z trzech części: porannych kwalifikacji, które decydują o kolejności w jakiej rajderzy wybierają miejsce na linii startu, oraz dwóch wyścigów.
W czasie porannych kwalifikacji Felix Górniak osiągnął drugi czas w klasie stock 90. W pierwszym wyścigu zajął czwarte miejsce. Po przerwie gdy zmieniły się warunki Felix znów świetnie wystartował, jednak ostatecznie przekraczając linię mety na trzecim miejscu. Zawody skończył na czwartej pozycji, a w klasyfikacji sezonu zajmuje drugie miejsce.
W klasie stock 125 zawodnicy Pitbike Brodnica: Michał Gutmański i Nikodem Orzechowski osiągnęli najlepsze czasy w swojej klasie. Z kolei Filip Pankowski zaliczył 11. czas, a Wiktor Wysogrocki - 16. W pierwszym wyścigu Michał i Nikodem przewodzili stawce ścigając się między sobą i w tej kolejności zakończyli wyścig. Filip Pankowski przyjechał 8., a Wiktor Wysogrocki - 16. W drugim wyścigu, kiedy wskutek opadów warunki się pogorszyły Michał wystrzelił ze startu jako pierwszy, a Nikodem jechał tuż za nim. W pierwszym łuku Michał zaliczył upadek, przez problemy z odpaleniem motocykla tracąc dwa okrążenia, a Nikodem pewnie dojechał na prowadzeniu do mety. Na 4. miejscu zameldował się Flip Pankowski, Michał na 8., a Wiktor na 14.
W klasyfikacji zawodów na najwyższym stopniu podium stanął Nikodem, na trzecim miejscu Michał. Tuż za pudłem znalazł się Filip Pankowski, a Wiktor Wysogrocki na miejscu 13. W klasyfikacji sezonu (za Motoresults) przewodzą rajderzy Pitbike Brodnica: 1. Nikodem Orzechowski i 2. Michał Gutmański, a za nimi Szymon Pawlikowski z MX Otopit Toruń.
To były ekstremalne zawody - komentuje Mirosław Orzechowski z Mszanowa, tata Nikodema. — W drugim wyścigu kiedy tor był naprawdę ciężki Niko zachował zimną głowę i udało mu się dowieźć zwycięstwo do mety.
W dniach 22-23 października odbędzie się finałowa runda Pucharu Polski Pitbike Off-road w Mórkowie pod Lesznem.
Przypomnijmy, że Pitbike Brodnica jest sekcją sportową Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych. Pitbike'i to minimotocykle o pojemności do 190 cc. Sponsorem sekcji jest starostwo brodnickie.
red

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5