Trwa przebudowa, która usprawni lokalną komunikację

2020-11-24 18:02:20 (ost. akt: 2020-11-24 18:10:55)
Prace przy infrastrukturze towarzyszącej drodze powiatowej w Skarlinie

Prace przy infrastrukturze towarzyszącej drodze powiatowej w Skarlinie

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Trwa przebudowa drogi powiatowej Skarlin – Nawra. Obecnie położono warstwę wiążącą, a następnie wylana zostanie warstwa ścieralna. Planowane zakończenie robót, to maj 2021.
Inwestorem przedsięwzięcia jest Powiat Nowomiejski. Remontowany odcinek ma długość trochę ponad 2,4 kilometra.

Roboty związane z przebudową obejmują poszerzenie jezdni, usunięte zostaną drzewa z korony drogi, wykonany zostanie azyl spowalniający ruch na wlocie do Skarlina oraz wykonany zostanie peron w miejscu zatrzymywania się autobusów — informuje Joanna Robaczewska, szefowa Zarządu Dróg Powiatowych z/s w Kurzętniku.

Koszt robót budowlanych oblicza się na ponad 1,8 miliona złotych.
Prace trwają. Wykonano już wycinkę drzew, roboty ziemne, pierwszą warstwę nawierzchni tzw. wiążącą oraz uregulowano przepusty. Planowany termin zakończenia robót to 15 maja 2021 roku, bowiem do położenia warstwy ścieralnej potrzebna jest odpowiednio wysoka temperatura.

Kierowcy przemieszczający się tym odcinkiem drogi od dawna narzekali na jej stan techniczny. Asfalt w sąsiedztwie rosnących na skraju drzew, była niebezpiecznie pofałdowana, a sama nawierzchnia przedstawiała wiele do życzenia.

Przebudowywany odcinek jest zwieńczeniem inwestycji prowadzonych na tej drodze przez Powiat Nowomiejski w 2004 roku (od jeziora plaża Adrian do Nawry - 3,44 kilometra) oraz w 2009 r. (od drogi wojewódzkiej 538 przez Skarlin oraz przez Nawrę do Nowego Miasta - odcinek o łącznej długości 5,36 km). ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5