Naukowcy mali i duzi w szkole w Bratianie [ZDJĘCIA]

2019-09-29 12:17:24(ost. akt: 2019-09-29 12:21:12)
Wiktor Niedzicki prezentuje swoje roboty

Wiktor Niedzicki prezentuje swoje roboty

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie zorganizowany został Gminny Piknik Naukowy. Wzięli w nim udział uczniowie i nauczyciele wszystkich sześciu szkół funkcjonujących na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie.
Piknikiem Naukowym podsumowano pierwszy rok projektu edukacyjnego realizowanego w szkołach nowomiejskiej gminy. Uczniowie, pod okiem specjalistów, przez kilka godzin mogli wziąć udział w ciekawych doświadczeniach. Odwiedzali różne stoiska, by poznać tajniki m.in. chemii, fizyki, matematyki, czy astronomii. Wzięli też udział w zajęciach z robotyki i zapoznali się z mapą nieba w mobilnym planetarium. Można też było utrwalić umiejętności językowe, teatralno – filmowe czy fotograficzne oraz pograć w szachy. Punktem głównym spotkania był wykład Wiktora Niedzickiego „Roboty do roboty”. Naukowiec, dziennikarz i autor wielu programów dotyczących nauki opowiadał o robotach i ich roli we współczesnym świecie oraz zademonstrował kilka z nich.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5