Po 35 latach dożynki wróciły do Nawry [FOTORELACJA]

2018-09-10 12:09:51(ost. akt: 2018-09-10 15:32:09)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W tym roku sezon gminnych dożynek zakończył się w gminie Nowe Miasto. Tym razem wieś Nawra była gospodarzem. Mieszkańcy stanęli na wysokości zadania.
Obchody dożynkowe rozpoczęły się od mszy św. koncelebrowanej przez ks. Zbigniewa Markowskiego z Nowego Miasta oraz ks. Józefa Cierkowskiego z Gwiździn. Następnie odbyły się obrzędy dożynkowe. Tegorocznymi starostami byli Zbigniew Wiśniewski i Jadwiga Grabowska. Każdy ze starostów dożynkowych prowadzi gospodarstwo o powierzchni ponad 40 hektarów.

Na ręce Tomasza Waruszewskiego przekazano chleb z tegorocznych zbóż, który rozdzielono pomiędzy dożynkowych gości. Następnie wyróżniono pięć rodzin rolników z terenu gminy Nowe Miasto. Wybrano także najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja gospodarzy z Nawry, którzy uwili ze zbóż i roślin żeglarza na łodzi. Kolejne miejsca to Jamielnik, Gwiździny i Kaczek.

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa. Zaśpiewał lokalny zespół Sami Swoi z Tylic oraz Morawa z Laseczna pod Iławą. Gwiazdą wieczoru był zespół Red Queen.

Wiecej informacji o imprezie dożynkowej w wydaniu "Gazety Nowomiejskiej" z 14 września 2018 r.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5