Święto Drzewa w szkole w Gwiździnach

2017-10-21 12:00:00(ost. akt: 2017-10-20 16:24:24)
Podczas apelu w szkole w Gwiździnach

Podczas apelu w szkole w Gwiździnach

Autor zdjęcia: Henryk Zagórski

10 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Ks. K.Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Drzewa z udziałem zaproszonego gościa – pani Izabeli Redman-Zalewskiej z Welskiego Parku Krajobrazowego.
Pani Izabela przeprowadziła zajęcia dla klas młodszych oraz w klasie 4 i 5. W ramach tegorocznych obchodów podczas uroczystego apelu społeczność szkolna wysłuchała części artystycznej w wykonaniu uczniów kl. 5.

Następnym punktem programu obchodów była prezentacja plakatów na temat znaczenia drzew dla przyrody i człowieka. Poszczególne klasy prezentowały wykonany wcześniej plakat w dowolnej formie. Każda klasa spisała się na medal.

Następnie głos zajęli uczniowie klasy siódmej: Rafał Wiśniewski, Jakub Elgert i Zuzanna Rutkowska, którzy pod kierunkiem pani Gabrieli Wiechowskiej wykonali i przedstawili plakat poświęcony pigwie – roślinie posadzonej w ogrodzie szkolnym.

Rozstrzygnięto też konkurs literacki „List Drzewa do…” Zadaniem uczestników konkursu było napisanie listu w imieniu drzewa do przechodnia /dorosłego lub dziecka/. Na konkurs wpłynęły cztery prace. Komisja postanowiła nagrodzić wszystkich autorów prac:
I miejsce- Wiktoria Gawińska kl. 6
II miejsce- Tamara Madoń kl. 6
III miejsce – Emilia Wolicka kl. 6
Wyróżnienie: Jakub Wiśniewski kl.3
Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Na zakończenie apelu tradycyjnie posadziliśmy w ogrodzie szkolnym roślinę - pigwowca z udziałem całej społeczności szkolnej.
Uroczystość prowadziła i koordynowała Anna Falkowska wraz z Gabrielą Wiechowską.
Organizując ten apel przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego programu ogłoszonego przez ekologiczny Klub Gaja w 15 edycji Święta Drzewa. Program objęty jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Środowiska  – zachęca do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu – sadzenia i ochrony drzew.
SP Gwiździny

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5