W Gwiździnach spotkali się młodzi samorządowcy

2017-06-01 14:26:19(ost. akt: 2017-06-01 14:36:45)
Tradycyjnie na koniec spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia

Tradycyjnie na koniec spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

XIX Gminne Spotkania Samorządowe odbyły się w szkole w Gwiździnach. Tym razem rozmawiano o wolontariacie.
Do Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach przyjechali przedstawiciele samorządów szkolnych z wszystkich placówek oświatowych gminy Nowe Miasto Lubawskie wraz z opiekunami.

Tematem tegorocznego warsztatowego spotkania był wolontariat. Uczniowie opowiadali, jak idea wolontariatu jest realizowana w ich szkołach, wymieniali się pomysłami i doświadczeniami.

Zebrani obejrzeli prezentację multimedialną autorstwa Katarzyny Wałdowskiej, pełnomocnika wójta ds. organizacji pozarządowych. Dzięki niej poznali uwarunkowania prawne i pojęcia związane z wolontariatem. Była też wspólna dyskusja. Obradom przysłuchiwali się wójt Tomasz Waruszewski i Hanna Błaszkowska, dyrektorka szkoły.

Uczniowie tworzyli również plakaty zachęcające do udziału w wolontariacie. Na koniec wszyscy otrzymali ciekawe książki i pamiątkowe dyplomy.
Koordynatorem Gminnych Spotkań Samorządowych w Gwiździnach jest Henryk Zagórski, nauczyciel gwiździńskiej szkoły.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5