Obchody Dnia Ziemi w Gwiździnach

2017-05-07 11:38:24(ost. akt: 2017-05-07 11:40:53)
Dzieci z transparentami przeszły przez wieś

Dzieci z transparentami przeszły przez wieś

Autor zdjęcia: SP Gwiździny

W Szkole Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się uroczysty apel.
Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Hanna Błaszkowska. Podkreślając znaczenie tych obchodów pani dyrektor przypomniała wszystkim, że szkoła posiada certyfikaty ekologiczne, m.in. Zielonej Flagi.

Następnie zaprezentowała się klasa szósta w przedstawieniu pt. „Śmieciu precz”. Nasi aktorzy poruszyli problem śmieci oraz podali jeden ze sposobów na ograniczenie śmieci – recykling.

Po występie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Drugie życie śmieci”. Chętni uczniowie wykonywali różne przedmioty używając wyłącznie odpady. Do konkursu zgłosiło się 7 uczniów, spośród których komisja oceniająca wyłoniła zwycięzców: I miejsce – Paulina Arentowicz kl.2, II miejsce – Jagoda Szmidt kl.2, III miejsce – Tamara Madoń kl.5. Wyróżnienia: Magdalena Napiórkowska kl.”0”, Oliwia Czołba kl.2, Maja Czołba kl.3, Kornelia Wolarz kl.2. Pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody oraz pogratulowała zwycięzcom konkursu. Prace laureatów można podziwiać na wystawie na dolnym holu szkoły.

Największe emocje podczas apelu wzbudziły prezentacje układów tanecznych poszczególnych klas. Ponadto każda klasa zaprezentowała się w wymyślonym stroju ekologicznym z odpadów. Wychodząc na scenę uczniowie trzymali wykonany transparent z ułożonym hasłem ekologicznym, który prezentowali głośnym okrzykiem. Każda z klas tańczyła inny układ taneczny dobierając odpowiednią muzykę. Wszystkie klasy począwszy od „zerówki” wykazały się pomysłowością, odwagą i humorem. Każdy taniec był niezwykły, przebojowy, oryginalny, czasami – nawet z elementami akrobatyki. To samo dotyczyło oryginalnych strojów ekologicznych, w które byli przebrani nasi tancerze. Wszyscy uczestnicy w nagrodę za wykonaną prezentację taneczną otrzymali słodki poczęstunek.

Ostatnim punktem apelu był przemarsz przez wieś z transparentami. Uczniowie przy dźwiękach tamburyna skandowali swoje hasła. Nasi uczniowie wezmą również udział w corocznej akcji „Wiosenne sprzątanie Warmii i Mazur” zbierając śmieci na terenie wsi. Mamy nadzieję, że nasze działania uświadomią wszystkim jak ważna jest troska o nasze otoczenie. Apel przygotowały: Anna Falkowska i Bożena Hoppe przy wsparciu wychowawców oraz rodziców.
SP Gwiździny

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5