Muzyczna majówka w gminie Nowe Miasto

2017-04-25 12:40:35 (ost. akt: 2017-04-25 13:31:44)
Kawartet PRO MUSICA ANTIQUA w prezbiterium kościoła

Kawartet PRO MUSICA ANTIQUA w prezbiterium kościoła

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Organizatorzy zapraszają na trzy koncerty zaplanowane na najbliższy majówkowy tydzień.
Najpierw w długi weekend możemy spodziewać się dwóch energicznych koncertów. W piątek 28 kwietnia na scenie mszanowskiej świetlicy wiejskiej wystąpi świetnie znany zespół Reggaeside - finaliści programu "Must be the music. Tylko muzyka", a wraz z nimi gość specjalny – Norbi. Koncert będzie promował nowa płytę Reggaeside "Szczęście". Bilety w przedsprzedaży kosztują 10 zł, a 15 zł w dniu koncertu.W majówkowy wtorek 2 maja, wzorem ubiegłego roku, mocne brzmienie zapewni Rockowa Majówka z kapelami aERO i CI-HO. Na placu przy orliku w Bratianie o godzinie 17 wystąpią zespoły, a towarzyszyć imprezie będą punkty gastronomiczne oraz zjeżdżalnie i inne atrakcje dla dzieci.Prawdziwą gratką dla miłośników muzyki klasycznej będzie koncert w sobotę 6 maja. Kościół pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Skarlinie zostanie wypełniony po brzegi muzyką olsztyńskiego zespołu Pro Musica Antiqua, podczas uroczystego Koncertu Kameralnego.

mzalCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanieKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. inspiracja - księdzu proboszczowi Markowskiem #2231068 | 178.42.*.* 25 kwi 2017 16:36

    Dnia 6 września tego roku minie dokładnie 50 lat od dnia, w którym do Nowego Miasta zajechał J.E. Ks. Kard. Karol Wojtyła. Był w drodze do Gietrzwałdu, gdzie w dniu 8 września 1967 roku miał uczestniczyć w uroczystości ukoronowania obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Kardynała Wojtyłę udzielił wówczas noclegu na plebanii proboszcz nowomiejskiej parafii, Ks. Prałat Alfons Mechlin. Następnego dnia ok. ósmej rano byłem świadkiem, jak oprowadzał Gościa po nowomiejskim kościele. Kardynał był w zwykłej, czarnej sutannie i w niczym nie przypominał kościelnego dostojnika. Byłem wówczas ministrantem. Już kilka dni wcześniej nasz opiekun, nowomiejski wikary ks. Jan Weltrowski wyróżnił mnie zaproszeniem na plebanię na spotkanie z Ks. Prałatem. Tam zostałem wtajemniczony w plan krótkiej wizyty Ks. Kardynała Wojtyły. Miałem zadanie 7 września (pamiętam, że to był czwartek) od ok. 7:30 dyżurować w zakrystii z czystą komżą, aby w razie czego być gotowym do posługi ministranckiej dla Ks. Kardynała (nie było wiadomo, czy odprawi w nowomiejskim kościele Mszę Św.; w grę wchodziła wyłacznie tzw. "cicha Msza" przy jednym z bocznych ołtarzy; widziałem, że w szczególny sposób przygotowywany był ołtarz w Kaplicy Działyńskich). Okazało się, że Ks. Kardynał miał inne plany i nie odprawił w Nowym Mszy Świętej, ale zostałem Mu przedstawiony w zakrystii i dostałem od Niego obrazek przedstawiający Św. Stanisława Biskupa z modlitwą do Świętego wydrukowana na odwrocie. Pod modlitwą Ksiądz Kardynał w mojej obecności podpisał się piórem wiecznym i dopisał datę. Mam ten obrazek do dziś, stąd moja wiedza o zbliżającej się okrągłej rocznicy. Jakiś czas temu Ks. Prałat pokazał mi czarno-białą fotografię, na której stoją obydwaj na tle budynku nowomiejskiej plebanii. Jestem pewien, że w parafialnych archiwach to zdjęcie musi być. A Księdzu Zbigniewowi podpowiadam: może warto uczcić tę rocznicę jakąś marmurową lub mosiężną pamiątkową tablicą na ścianie kościoła? Oprócz stosownego napisu można by wygrawerować na niej obrazek ze zdjęcia, o którym napisałem wyżej.

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5