W Gwiździnach pamiętają o swoim proboszczu i patronie szkoły

2017-03-05 23:16:17(ost. akt: 2017-03-05 23:20:52)
Goście i gospodarze imprezy na wspólnym zdjęciu

Goście i gospodarze imprezy na wspólnym zdjęciu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Społeczność Szkoły Podstawowej w Gwiździnach i zaproszeni goście świętowali dzień patrona — ks. Kazimierza Wróblewskiego. Święto Szkoły to tradycja pielęgnowana od 17 lat.
Ten jedyny w roku dzień rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele, odprawiona w koncelebrze przez ks. Józefa Cierkowskiego, proboszcza parafii i ks. Jacka Koczorskiego, który był poprzednim duszpasterzem gwiździńskiej parafii. Po wyjściu ze świątyni złożono wiązankę i zapalono znicze na grobie patrona szkoły.

Dalsza uroczystość odbywała się na szkolnej hali sportowej. Na początek głos zabrała Hanna Błaszkowska, dyrektorka szkoły, a następnie wystąpiły grupy artystyczne złożone z uczniów placówki.

Podobnie jak w latach ubiegłych podsumowano konkursy plastyczne związane z postacią patrona szkoły. Laureatom konkursów wręczono nagrody. Tym razem nie pojawili się na uroczystości wyjątkowi goście — bracia ks. Wróblewskiego — Edward i Waldemar Wróblewscy, którzy usprawiedliwili swoją nieobecność niedomaganiem zdrowotnym.

Wśród gości, którzy zabierali głos można wymienić wójta seniora — Romana Trąpczyńskiego, szefową referatu oświaty gminy Nowe Miasto — Annę Lenckowską czy dawnego dyrektora szkoły i przyjaciela ks. Wróblewskiego — Romualda Koszewskiego. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5