Są pieniądze na inwestycje w Mrągowie. Na decyzję czekali 15 lat, na remont o wiele dłużej

2023-10-08 09:00:00(ost. akt: 2023-10-08 10:04:17)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Od ponad dwóch lat na stadionie w Mrągowie widnieje napis "Nowy stadion dla Mrągowa". Teraz będzie można zrobić tam dopisek - "Mamy to!". Znalazły się pieniądze również na skatepark.
Osiem milionów złotych - taka kwota trafi do Mrągowa w ramach ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, tzw. Polskiego Ładu. Miasto zabiegało o wsparcie dwóch projektów - modernizacji stadionu miejskiego oraz budowy skateparku. Dobre wieści przekazała 7 października Olga Semeniuk-Patkowska, Wiceminister Technologii i Rozwoju. Młodzi piłkarze trenujący w sobotnie przedpołudnie nie kryli z tego powodu entuzjazmu i radości, a okrzyki "wow" i "super" towarzyszyły ich zaskoczonym minom. — To wielka radość dla rodziców, dzieciaków, dziadków - wszystkich, którzy 15 lat czekali na to, żeby ten stadion w końcu został zmodernizowany. Rozmawialiśmy o tym dwa tygodnie temu z zarządem Mrągowii i władzami miasta, a dziś moje obietnice pomocy stały się faktem. Mam nadzieję, że szczególnie sektor małych i średnich polskich firm z naszego regionu weźmie licznie udział w przetargach. Tych przetargów w skali całego województwa, w ramach środków wpływających z poszczególnych programów rządowych, jest naprawdę bardzo dużo — mówi Olga Semeniuk-Patkowska.

Satysfakcji nie ukrywa burmistrz Mrągowa. — Pierwszy wniosek na modernizację stadionu był składany 15 lat temu. Potem były kolejne wnioski, wszystkie nieudane. Ten stadion wymagał remontu od dziesięcioleci. W końcu się udało i mamy pewność, że uda się go przeprowadzić. Wielkie podziękowania należą się pani minister, bo się bardzo mocno do tego przyczyniła — nie kryje radości Stanisław Bułajewski. Inwestycja, na którą z Polskiego Ładu przeznaczono 6 mln zł obejmie m.in. modernizację płyty głównej boiska, montaż systemu nawadniania, budowę zadaszonych trybun, oświetlenia i lekkoatletycznych bieżni.

— Jesteśmy dziś bardzo szczęśliwi, szczególnie piłkarze, cały zarząd, ale i mieszkańcy miasta i powiatu. Zbieraliśmy podpisy poparcia i w ciągu trzech tygodni zebraliśmy ich 1400. To było koło napędowe. Chwała burmistrzom, że pociągnęli to dalej, a pani minister postawiła symboliczną kropkę nad "i" — dodaje Jan Łuński, prezes MKS Mrągowia.

Drugim wyczekiwanym projektem będzie budowa skateparku. Na ten cel samorząd otrzyma wsparcie w wysokości 2 milionów.

Obrazek w tresci
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5