Powiat mrągowski na VI Kongresie Przyszłości

2022-12-03 18:00:00(ost. akt: 2022-12-03 16:08:24)
Sławomir Prusaczyk (z prawej) podczas Kongresu spotkał się m.in. z Andrzejem Śliwką, wiceministrem aktywów państwowych

Sławomir Prusaczyk (z prawej) podczas Kongresu spotkał się m.in. z Andrzejem Śliwką, wiceministrem aktywów państwowych

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Samorządowcy, parlamentarzyści i przedsiębiorcy z Warmii i Mazur spotkali się 24 listopada w Olsztynie na szóstej edycji Kongresu Przyszłości. Nie zabrakło tam również przedstawiciela powiatu mrągowskiego.
Podczas tego wydarzenia rozstrzygnięto Plebiscyt na Najpopularniejszego Samorządowca Warmii i Mazur. Swoje 25-lecie obchodziła również Warmińsko-Mazurska Strefa Ekonomiczna. W części panelowej rozmawiano m.in. o rozwoju biznesu, strategicznych dla regionu inwestycjach, medycynie przyszłości, turystyce, a także o potrzebach środowisk senioralnych. Wśród gości obecni byli przedstawiciele większości warmińsko-mazurskich samorządów. Gminy mogły zaprezentować również swoje stoiska.

W wydarzeniu po raz pierwszy uczestniczył Sławomir Prusaczyk, wicestarosta powiatu mrągowskiego. Jakie są jego wrażenia? - Jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla nas samorządowców i mieszkańców naszego regionu. Odniosłem bardzo dobre wrażenie. Na tym kongresie mogliśmy się dowiedzieć jak prężnie i dynamicznie rozwinęły się firmy, które rozpoczęły lub przeniosły swoją działalność w Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczna. Na pewno jest to łatwiejszy start. W naszym województwie istnienie takiej strefy ma sens. Kongres nas w tym utwierdził - podzielił się z nami swoimi odczuciami.

Czy takie wydarzenia, spotkania, na których rozmawia się o przyszłości regionu na różnych płaszczyznach są potrzebne? - Moim zdaniem takie wydarzenia są jak najbardziej potrzebne. Mogliśmy się dowiedzieć m.in.: co daje przystąpienie do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jakie płyną z tego korzyści dla przedsiębiorców, mieszkańców i regionu. Naprawdę warto brać udział w takim wydarzeniu i warto prowadzić działalność gospodarczą w Specjalnej Strefie Ekonomicznej - ocenia Sławomir Prusaczyk.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5