Ewangelickie cmentarze na zdjęciach Waldemara Bzury

2021-12-04 11:00:00(ost. akt: 2021-12-04 11:13:08)

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

W Bibliotece Miejskiej w Mrągowie można oglądać wystawę fotografii Waldemara Bzury, poświęconą starym mazurskim cmentarzom.
Waldemar Bzura to znany i ceniony fotograf. W swojej twórczości promuje głównie krajobraz Mazur. I to nie tylko tych współczesnych. Na fotografiach uwiecznia również dawny klimat i historię naszego regionu. Efekty możemy oglądać zarówno w albumach, jak i na wystawach. Tym razem w holu Biblioteki Miejskiej w Mrągowie możemy oglądać ekspozycję zatytułowaną "Bóg śpi na Mazurach". Artysta postanowił zaprezentować piękno i urok dawnych, ewangelickich cmentarzy.

- Niektóre z tych krzyży można zobaczyć już tylko na zdjęciach, ponieważ zostały zniszczone, skradzione lub sprzedane na złom. Kolekcja ok. 60 fotografii powstawała przez 20 lat - mówi Anida Keller, koordynatorka wystawy. - Dobrze, że są jeszcze tacy ludzie, jak pan Waldemar, którzy zachowują naszą historię na swoich fotografiach. W mazurskich lasach jest jeszcze wiele takich opuszczonych i zapomnianych grobów - dodaje.

Wystawę można oglądać do 27 grudnia.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5