Historia miasta uwieczniona na widokówkach

2021-07-22 15:00:00 (ost. akt: 2021-07-22 15:05:36)

Autor zdjęcia: archiwum Sławomira Stefaniaka

Jak zmieniło się Mrągowo w ciągu ostatnich stu lat? Na to pytanie chce odpowiedzieć Biblioteka Miejska , która zaprasza na wystawę... widokówek. Ekspozycja powstała dzięki zbiorom mrągowskiego kolekcjonera, Sławomira Stefaniaka.
Ponad 60 pocztówek pochodzących z XX oraz XXI wieku przedstawia historię Mrągowa w holu prowadzącym do biblioteki w Mrągowskim Centrum Kultury. Najstarsza widokówka Sensburga jest z 1915 roku. Widokówki pochodzą z niezwykle bogatych zbiorów Sławomira Stefaniaka, kolekcjonera, który już niejednokrotnie udostępniał eksponaty na wystawy organizowane przez Bibliotekę. Obecna wystawa składa się wyłącznie z jego zbiorów i przedstawia dzieje miasta sprzed około wieku.

- Na pocztówkach można zobaczyć, jak na przestrzeni czasów zmieniało się miasto, jak dawniej wyglądała plaża miejska, jak zmienił się budynek ratusza miejskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do biblioteki i obejrzenia wystawy – mówi Anida Keller, koordynator wystawy.

Wystawa została przygotowana w ramach obchodów tegorocznych Dni Mrągowa przez Bibliotekę Miejską w Mrągowie. Ekspozycja dostępna będzie do 27 sierpnia 2021 r. w holu na parterze Biblioteki Miejskiej w Mrągowie.

Sylwia Szumacher


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5