MCK zmienia terminy koncertów

2021-05-22 18:00:00(ost. akt: 2021-05-22 11:12:16)
Luxtorpeda zagra dzień później, niż planowano

Luxtorpeda zagra dzień później, niż planowano

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Niedawno wspominaliśmy o czerwcowym koncercie Sławka Uniatowskiego w Mrągowie. Niestety termin ponownie uległ zmianie. Podobnie, jak kilku innych wydarzeń.
Artysta miał wystąpić 5 czerwca w sali Mrągowskiego Centrum Kultury. Niestety obowiązujące do 5 czerwca obostrzenia nie pozwalają na organizację koncertu. Nowa data to 18 września. Z tej samej przyczyny 29 maja nie posłuchamy jazzu w wykonaniu olko.m.trio. Ten koncert został przełożony na 16 października.

Roszady zaszły w przypadku dwóch czerwcowych imprez plenerowych. Koncert olsztyńskiego zespołu Stach Bukowski został przełożony z 4 na 26 czerwca. Występ będzie zwieńczeniem Otwartej Sceny na Molo. Przy okazji MCK przypomina, że wciąż można zgłaszać swój udział w tej imprezie. Organizatorzy zachęcają wszystkich wokalistów i zespoły muzyczne na różnym poziomie umiejętności do udziału w zabawie. Każdy uczestnik ma prawo do zaprezentowania 4 utworów z dowolnie wybranego przez siebie gatunku muzycznego. Czas prezentacji nie powinien być dłuższy niż 20 min. Uczestnicy muszą także pamiętać o tym, że nie dopuszcza się nagrań z półplaybacku.

Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie musi wypełnić kartę zgłoszeń i przesłać ją na adres j.zapala@mck.mragowo.pl .Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 czerwca 2021 r. włącznie. Jury zostanie wyłonione przez organizatorkę z obecnej na Otwartej Scenie 2. publiczności. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w postaci 100 zł brutto oraz szansę na występ na jednej z imprez realizowanych przez Mrągowskie Centrum Kultury.

Według wcześniejszego planu 26 czerwca na Pl. Unii Europejskiej miała wystąpić LUXTORPEDA oraz ubiegłoroczny zwycięzca Otwartej Sceny - mrągowski Merystem. Oba zespoły zagrają w tym samym miejscu tyle, że dzień później.

Wojciech Caruk
Sylwia Szumacher2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5