Mistrzowie finiszu. Żagiel, Kłobuk i Fala z tarczą

2021-05-11 08:00:00 (ost. akt: 2021-05-11 07:49:40)
Fala zapewniła sobie triumf tuż przed końcowym gwizdkiem

Fala zapewniła sobie triumf tuż przed końcowym gwizdkiem

Autor zdjęcia: Fala Warpuny

FUTBOL || Rozbity bank w okręgówce i klasie A! Ani jednego powodu do radości, niestety, tym razem nie dostarczyli natomiast nasi reprezentanci występujący w "Serie B".
Cała "rodzina" Żagla Piecki ma okazję do świętowania. Po trzech porażkach z rzędu, pieckowianie wyruszyli do Szczytna, by zmierzyć się z miejscowym SKS. Pojedynek był klasycznym przykładem meczu "o 6 punktów". Obie ekipy, z 23 "oczkami" na koncie, plasowały się niewiele nad dnem tabeli.

Przez ponad godzinę utrzymywał się bezbramkowy remis. Pojedynek wyraźnie ożywił się, gdy w 70. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Spirydon. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Nie brakowało im dobrych okazji do wyrównania. W przeciwieństwie do skuteczności. Ambitnie walczyli do samego końca, jakby wierząc, że rzutem na taśmę uda się ugrać choćby remis. Mistrzem finiszu w niedzielę był jednak Żagiel, który w doliczonym czasie gry zdobył kolejne dwie bramki (90'+1 Paweł Bloch, 90'+3 Marcin Spirydon), wskakując tym samym na 11. pozycję w tabeli.

Trzy lokaty niżej plasuje się obecnie Kłobuk Mikołajki (14., 22 pkt), który postawił się u siebie sklasyfikowanej wyżej Victorii Bartoszyce (1:0). Bramkę na wagę 3 "oczek" zdobył w 36. minucie Michał Maciorowski (z rzutu karnego, sędzia dopatrzył się u przyjezdnych zagrania ręką).

Szczebel ligowy niżej, w klasie A, cenne zwycięstwo odnotowała Fala Warpuny (obecnie 9. w tabeli). Nasi piłkarze rzucili na wyjeździe rękawicę bijącemu się o ligowe srebro Mazurowi Wydminy (3.). I choć skazywani na porażkę, udowodnili, że nie "pękają" nawet przed "murowanymi faworytami". W zakończonym wynikiem 2:3 spotkaniu, po stronie Fali dwukrotnie punktował Kacper Pyrek, a zwycięską bramkę — w doliczonym czasie gry — ustrzelił Marceli Damięcki.

U naszych b-klasowcow natomiast, niestety, punktowa posucha. Mini Soccer Academy Mrągowo uległ (1:2) KS Łęgajny, Juksty Muntowo nie znalazły sposobu na Błękitnych Stary Olsztyn (7:0), a Salęt Boże nie sprostał GKS II Szczytno (4:1).

Piłkarski rozkład jazdy na weekend: 15 maja: Żagiel Piecki - Jurand Barciany (17:00), Wilczek Wilkowo - Kłobuk Mikołajki (16:00), Fala Warpuny - Pogoń Banie Mazurskie (16:00) . 16 maja: Salęt Boże - Pogoń Ryn (16:00), Juksty Muntowo - Mini Soccer Academy Mrągowo (17:00, DERBY).

Kamil Kierzkowski

Obrazek w tresci


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5